וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דרעי יודיע היום האם הוא יערער לבג"ץ

לאחר שנפגש בסוף השבוע עם הרב עובדיה יוסף ועם מנהיג הציבור הליטאי חרדי הרב אלישיב, אמור להודיע היום דרעי על החלטתו

יושב ראש ש"ס לשעבר אריה דרעי, יודיע היום (ראשון) האם הוא מתכוון לערער לבג"ץ על ההחלטה כי הוא לא רשאי להתמודד על ראשות עיריית ירושלים. כך דווח בגלי צה"ל. אתמול נועד דרעי עם מנהיג הציבור הליטאי חרדי הרב יוסף שלום אלישיב. מוקדם יותר נפגש דרעי עם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. בשבוע שעבר, מיד לאחר החלטת בית המשפט, הודיע דרעי, כי יערער לעליון, אם הרבנים יורו לו לעשות כך.

בהחלטתו מהשבוע שעבר, נענה בית המשפט לבקשת המדינה לדחות את בקשת דרעי בטענה כי טרם חלפו שבע שנים מאז הורשע בשוחד, עבירה שיש עמה קלון. דרעי, יו"ר ש"ס לשעבר, טען כי כשנגזר עונשו, חוק הבחירות קבע תקופת המתנה של שש שנים בלבד מתום ריצוי המאסר. מאחר שסיים את מעצרו ב-15 ביולי 2003, לטענתו הוא רשאי להתמודד בבחירות. פרקליטו של דרעי, עו"ד יואב הירש, הגיב על הכרעת בית המשפט, ואמר כי "טרם החלטנו אם נערער על הפסיקה".

המדינה טענה מנגד, כי העמידה בתנאי זה נבחנת על פי הדין הנוהג כיום, הקובע תקופת המתנה של שבע שנים, ועל כן דרעי אינו זכאי להתמודד בבחירות לראשות העירייה. לטענת הפרקליטות, תכליתה של תקופת ההמתנה הקבועה בחוק "הינה מניעת מי שאינו ראוי לכך מלכהן בכהונה ציבורית, לשם שמירה על טוהר המידות של נבחרי הציבור ושל השירות הציבורי, ועל אמון הציבור בהם".

השופט משה סובל כתב בהחלטתו כי גם לפני הדין הישן, המתנה של שש שנים, לא היה דרעי יכול להתמודד בבחירות. שהרי, בפסק הדין הסופי שניתן בבית המשפט העליון ביום ה-12.7.00, נגזרו על דרעי שלוש שנות מאסר. לפי מועד תחילת ריצוי העונש, דרעי היה אמור להשתחרר מהמאסר רק בספטמבר 2003, ולפיכך היה מנוע מלה תמודד בבחירות עד לספטמבר 2009.

  • עוד באותו נושא:
  • דרעי
  • בג"ץ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully