וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרשת רוז

מציאת גופתה של רוז היא במובן מסויים סופה של הפרשה שזעזעה את המדינה.על פי הערכת המשטרה, רוז פיזם בת ה-4 וחצי, נרצחה על ידי סבה רוני רון בן ה-45, בן הזוג של אימה, שהוא גם אביה החורג. על פי החשד, הסב רצח את הילדה עוד במאי השנה, אחסן את גופתה במזוודה וקבר אותה בנחל הירקון. האם, מרי פיזם, היא אשתו לשעבר של אביה הביולוגי של הילדה, בנו של הסב. האם חשודה בקשירת קשר עם הסב לרצח הילדה.

בגרסה שמסר הסבא למשטרה, הוא סיפר כי הרצח אירע ביום שלקח את נכדתו רוז מבית הסבתא רבא שלה, בו שהתה במשך תקופה. לדבריו, לאחר שאסף אותה, היא "הציקה" לו באוטו כיוון שבכתה, אז חבט בה בחוזקה. לאחר זמן מה, הוא הבחין כי בעקבות המכה החזקה הילדה לא נושמת. אז לדבריו הוא הכניס אותה לתא המטען, נסע לירקון, הטמין את גופתה בתוך המזוודה שלה והשליך את המזוודה למי הנחל.

בעקבות ההודאה של רון, פתחה משטרה בסריקות נרחבות בנחל הירקון. עשרות שוטרים, חיילים וצוות מיוחד של צוללנים השתתף בחיפושים במשטרה החליטו להרחיב את החיפושים לאורך כל נתיב נסיעתו, מבית הסבתא רבתא שבנתניה ועד לירקון.

ביום שלישי האחרון הכחיש רוני רון, סבה של רוז כי הוא רצח אותה. הוא טען כי הודאתו בהריגתה של רוז נגבתה ממנו בכפייה. "לא רצחתי אותה, גבו ממני את ההודאה בכפייה. בפעם האחרונה שראיתי אותה היא היתה בחיים", אמר. לאחר שאמר את הדברים באולם מחוץ לבית המשפט, נלקח רון על ידי השוטרים לחדר צדדי, ומעצרו הוארך בעשרה ימים. היום, כאמור איתרה המשטרה את המזוודה ובבה גופתה של רוז.


רצח הילדה הוא סוף מר לטלטלות שעברה בחייה. אביה, בנימין רון ואמה, מרי פיזם, בני 23, אזרחי צרפת שחיו בישראל, התגרשו לפני מספר שנים. ב-2005, לאחר הגירושין, שב האב להתגורר בפריז עם בתו. ב-2007 הגיעה האם לצרפת, נחושה בדעתה לקבל משמורת על רוז. היא השיגה צו מבית המשפט לענייני משפחה בורסאי, ושבה לישראל עם בתה.

עם הזמן, התפתחה מערכת יחסים רומנטית בין האם, מרי, לאביו של בנימין רון ולשניים נולדו שתי בנות, בנות שנה ושמונה חודשים ובת עשרה חודשים. מחקירת המשטרה עולה, כי רוז בת הארבע וחצי, לא השתלבה במשפחה, להשקפת הזוג. "הם התקשו לקלוט אותה", סיפרו במשטרה. במקביל לניסיונות לרשום אותה למוסדות, הילדה הועברה מדי פעם להשגחת אחרים, בעיקר לויויאן רון, 67, סבתו של אביה, אימו של רוני רון, שמתואר על ידי גורמים המעורים בחקירה כאדם אלים ובלתי יציב.

העניינים התחילו להסתבך במאי השנה, כשויויאן טענה בפני בנה, כי הילדה שהתה אצלה מעבר למצופה וביקשה שיגיע לקחת אותה. מחקירתה עולה, כי זאת הפעם האחרונה שהיא ראתה את נכדתה, וייתכן כי היה זה גם היום האחרון בחייה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully