נפתחה עונת הציד בישראל

העונה תימשך עד סוף ינואר, ובמהלכה מותר לצוד תורים, שלווים, אגמיות, וברווזים, אבל לא בצפון שפלת יהודה. המדריך לצייד המתחיל

מערכת וואלה! חדשות

עונת הציד בישראל נפתחה השבוע וכבר ניתן היה לראות חובבי ציד בשטחים הפתוחים. פקחי רשות הטבע והגנים יצאו בעשרות לשטח על מנת לפגוש את הציידים, לבדוק את תוקף רישיונותיהם ואת ציודם, ובעיקר - להדריך ולהסביר מה מותר ומה אסור לצוד, וכיצד. הפקחים ימשיכו בפעילותם עד לסיום העונה ב-31 בינואר.

בישראל מותר לצוד במהלך עונת הציד תורים, שלווים, אגמיות, וברווזים בלבד, ואסור לצוד בשעות החשיכה. צבאים, חוגלות, דורבנים וארנבות אינם מוגדרים בישראל כחיות ציד, ולפיכך אין לצוד אותם. כמו כן, חל איסור לצוד בשטחי שמורות טבע וגנים לאומיים, בקרבת יישוב (500 מטרים או 100 מטרים מבית בודד או בית קברות) או מתוך רכב. אין לצוד תוך שימוש בהרעלה או במלכודות, רשתות כלבים, מקלות, חץ וקשת וכל כלי נשק אחר שאינו רובה ציד, לרבות אקדח ורובה צבאי.

"רשות הטבע והגנים עוקבת אחר אוכלוסיות חיות הבר המותרות לציד ובמידת הצורך- בהתאם לממצאים בשטח- פועלת להוצאה של מינים מרשימת המינים המותרים בציד", אמר רוני מלכא, הממונה על אכיפת החוק ברשות הטבע והגנים. לדבריו, "בשנה האחרונה הצלחנו להעביר בוועדת הפנים של הכנסת תיקון לתקנות הציד, והחל מעונת הציד הנוכחית אסור יהיה לצוד במאגרי המים של צפון שפלת יהודה, שם חורפים מינים נדירים של עופות, ובראשם ברווז נדיר בשם צחראש לבן".

אזרח שנתקל באדם העובר על חוקי הציד או פוגע בטבע מתבקש לדווח מיד למוקד הסביבה של רשות הטבע והגנים: 6911*.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully