ארה"ב: הצטמצם הפער בין אובמה למקיין

לפי סקר חדש, המועמד הדמוקרטי נהנה מ-47% תמיכה, בעוד יריבו הרפובליקני זוכה ל-46%. באחרונה עמד הפער על 3% עד 6%

12/07/2008

הצטמצם הפער בין שני המועמדים לנשיאות ארצות הברית: לפי סקר חדש של מכון "ראסמוסן", המועמד הדמוקרטי ברק אובמה נהנה מ-47% תמיכה, בעוד המועמד הרפובליקני ג'ון מקיין זוכה ל-46%. מאז הסתיימו הפריימריז למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, לפני כשישה שבועות, לא היה קרב כה צמוד בין שני המועמדים ברמה הארצית.

לפי סקרי "רארסמוסן", שנערכים מדי יום ברחבי ארה"ב, בשבועות האחרונים עמד הפער בין המועמדים על כ-3% עד 6% לטובת אובמה. במכון גם ציינו, כי לראשונה מאז תום עונת הפריימריז הצליח מקיין לחצות את רף ה-45%. עוד עולה מהסקר, ש-56% מהבוחרים מתייחסים למקיין באהדה. זאת לעומת 54% מהבוחרים שמתייחסים לאובמה באהדה.

ב-22 ביולי צפוי אובמה להגיע לביקור בישראל, במהלכו הוא ייפגש עם ראש הממשלה אהוד אולמרט ועם שרת החוץ ציפי לבני. הביקור ייערך במסגרת סיור במזרח התיכון ובאירופה, שיכלול את המדינות ירדן, עירק, צרפת, גרמניה ובריטניה.

בהצהרה שפורסמה מטעמו של אובמה לפני כשבועיים נאמר, כי הביקור המתוכנן "יהיה הזדמנות חשובה עבורו להחליף דעות עם מנהיגי המדינות הללו על נושאים חיוניים לביטחון הלאומי של ארה"ב ולהתייעץ איתם לגבי האתגרים המשותפים שעומדים בפנינו".

נראה כי באמצעות ביקורו, ינסה אובמה להדוף את הביקורת של יריביו הרפובליקנים נגדו, לפיה אין לו ניסיון בענייני חוץ וביטחון. בנוסף, פרשנים פוליטיים מעריכים שבאמצעות עצירתו בישראל הוא מקווה להרגיע חלק מהבוחרים היהודים בארה"ב, שחוששים כי לא יהיה תקיף דיו כלפי אירן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully