הסתיימו עיצומי העובדים הסוציאליים

אחרי שלושה חודשי עיצומים, יחזרו העובדים לעבודה סדירה ביום ראשון. לפי הסכם בין משרדי האוצר והרווחה, יגדל מספרם ב-221

מערכת וואלה! חדשות

סוף לשיבושים בשירותי הרווחה: אחרי 83 ימי עיצומים, העובדים הסוציאליים ישובו לעבודה סדירה ביום ראשון הקרוב. זאת בעקבות הסכם שנחתם הערב (חמישי) בין משרד הרווחה לבין משרד האוצר, בהסכמת איגוד העובדים הסוציאליים.

לפי ההסכם, מצבת כוח האדם של העובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות תגדל ב-221 תקנים. 170 מתוכם יינתנו לאלתר, והיתר בתקציב 2009. בכך ניתן יהיה להשלים את כל התקנים החסרים במסגרת הנוסחה הקיימת לחלוקת תקנים. לגבי ביטחון העובדים הסוציאליים, סיכמו הצדדים על הקמת מנגנון לתקצוב של 14 מיליון שקל לצרכי אבטחה.

חתימת ההסכם התאפשרה לאחר שעות ארוכות של משא ומתן אינטנסיבי היום בלשכת הממונה על התקציבים במשרד האוצר, בהשתתפות השר הרצוג ובהתערבותו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני. ההסכם נחתם בין הממונה על התקציבים רם בלינקוב לבין מנכ"ל משרד הרווחה נחום איצקוביץ'.

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, איציק פרי, אמר כי 83 ימי עיצומים הולידו הבנה שהעובדים הסוציאליים עומדים במעמסה שאותה יש לתקן ועל-ידי כך לאפשר שירותים טובים יותר לאנשים במצוקה. "החזרה שלנו לעבודה, שהתאפשרה הודות להתערבותו של עופר עיני, היא התחלה של תהליך שבסופו נגיע לשירותי רווחה, בהם האזרחים יקבלו שירות הוגן, ראוי ומכובד, תוך קבלת ביטחון ואבטחה ראויים, כפי שהעובדים הסוציאליים מעוניינים ויודעים לתת", אמר איציק פרי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully