ישראלי נכנס לבית לחם

למרות האיסור הגורף על כניסה לשטחי A, שוב נעצר ישראלי שנכנס לעיר הפלסטינית. הוא הועבר לישראל בתיאום עם המנהל האזרחי

13/04/2008

אזרח ישראלי נכנס הבוקר לבית לחם, ונעצר על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. הוא הוצא מהעיר בתיאום עם גורמי המנהל האזרחי, והועבר לטיפול משטרת ישראל.

בשבוע שעבר נעצרו שני אזרחים ישראלים בבית לחם על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים לאחר שנכנסו לעיר, ככל הנראה כדי למכור סחורה. השניים נכנסו עם רכבם לעיר, כנראה דרך בית ג'אלה, וזוהו על ידי שוטרים פלסטינים. הם נעצרו והועברו בתיאום עם המנהל האזרחי לידי משטרת מחוז ש"י לחקירה.

מתחילת השנה נעצרו 14 אזרחים ישראלים על ידי כוחות הביטחון הפלסטינים לאחר שנכנסו לשטחי A. האזרחים הוחזרו לשטח ישראל והועברו לטיפול המשטרה. בצה"ל מוטרדים מאוד מעליית מקרי הכניסה של ישראלים לשטחי הרשות.

מפקד גדוד ההנדסה של פיקוד מרכז, סגן אלוף דביר פלג, אמר לוואלה! חדשות כי "אירוע שכזה יכול להסתיים בקלות בלינץ'. אנחנו שבים ומתריעים להימנע מכניסה אך לצערי התופעה גוברת. באחרונה אנו מציבים מחסומים מיוחדים על מנת למנוע מישראלים לנוע הן בשטחי A והן B". לדבריו, על אף שאין איסור כניסה לשטחי B היא לא מומלצת. "לקראת החג תהיה ביהודה ושומרון תנועה ערה של ישראלים", אמר. "חשוב לשמור על עירנות על מנת שמקרים כאלה לא יחזרו".

  • שטח b
  • שטח a
  • בית לחם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully