נושאים חמים
אוקראינה פרסמה תיעוד של העיר ארטמובסק אחרי הפצצה רוסית 
3.7.22. רויטרס
היום ה-130 ללחימה

המלחמה באוקראינה: רוסיה כבשה את העיר ליסיצ'נסק והשתלטה על מחוז לוהנסק

הכוחות הרוסיים והכוחות הבדלנים דיווחו כי השתלטו על העיר האחרונה שבידי האוקראינים בחבל לוהנסק. הכוחות האוקראיניים פגעו בבסיס רוסי בעיר הכבושה מליטופול. לפחות שלושה בני אדם נהרגו ועשרות בתים נהרסו במתקפות על העיר הרוסית בלגורוד ליד הגבול עם אוקראינה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  • זלנסקי: הכוחות האוקראינים נסוגו מהעיר לישנסק שבדונבאס

   נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הודה כי הכוחות האוקראינים נסוגו מהעיר לישנסק שבדונבאס, אך נשבע להחזיר את השליטה על האזור. "אנחנו נחזור בזכות הטקטיקה שלנו, בזכות הגידול בהיצע הנשק המודרני שלנו", הבהיר זלנסקי.

  • אוקראינה מאשרת: רוסיה כבשה את העיר ליסיצ'נסק והשתלטה על מחוז לוהנסק

   צבא אוקראינה אישר שכוחותיו נאלצו לסגת מהעיר ליסיצ'נסק שבמזרח המדינה, המעוז האחרון שהיה בשליטת קייב במחוז לוהנסק. בהצהרה שפורסמה ברשתות החברתיות נכתב כי "המשך ההגנה על העיר היה מוביל לתוצאות קטלניות. על מנת לשמור את חייהם של המגינים האוקראינים - התקבלה ההחלטה לסגת". מוקדם יותר דיווח משרד ההגנה הרוסי כי כוחותיו, יחד עם כוחות בדלנים במזרח אוקראינה, כבשו את העיר ליסיצ'נסק במלואה.

  • אוסטרליה תספק כלי רכב משוריינים לאוקראינה ותטיל עוד סנקציות על רוסיה

   אוסטרליה תספק 34 כלי רכב משוריינים נוספים לאוקראינה ותאסור על ייבוא זהב רוסי - כך הודיע ראש הממשלה של אוסטרליה, אנתוני אלבניז. בנוסף אמר כי אוסטרליה תטיל סנקציות ואיסורי נסיעות על 16 שרים ואוליגרכים רוסים נוספים.

  • העיר סלאביאנסק במזרח אוקראינה הופצצה בכבדות

   העיר סלאביאנסק במזרח אוקראינה הופצצה בכבדות, ואנשים רבים נהרגו ונפגעו, אמר ראש עיר ואדים ליאך. "היו 15 שיגורים. זאת היתה ההפצצה הכבדה ביותר על העיר באחרונה".

  • הכוחות הרוסיים והכוחות הבדלנים במזרח אוקראינה השתלטו על העיר ליסיצ'נסק

   הכוחות הרוסיים והכוחות הבדלנים במזרח אוקראינה השתלטו על העיר ליסיצ'נסק, המאחז האחרון של האוקראינים בחבל לוהנסק, כך דיווחה סוכנות החדשות הרוסית TASS על פי משרד ההגנה רוסי.

   שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו הודיע לנשיא ולדימיר פוטין כי כל חבל לוהנסק "שוחרר" על ידי הרוסים והבדלנים. מאוקראינה לא נמסרה תגובה.

   לאחר שנכשלו בניסיונות ראשוניים לכבוש את הבירה קייב, רוסיה התמקדה בהסגת הכוחות האוקראיניים מחבל לוהנסק וחבל ודונצק במזרח, שם הכוחות הבדלניים שנתמכים על ידי רוסיה נלחמים נגד אוקראינה מאז 2014.

   "לאחר מבצע צבאי מוצלח, הכוחות הרוסיים, עם יחידות ממליציית העם של הרפובליקה העממית של לוהנסק, השתלטו על העיר ליסיצ'נסק", נאמר ממשרד ההגנה הרוסי.

  • נזק בעיר בלגורוד ממתקפה אוקראינית (צילום: אתר רשמי, טוויטר)
  • הכוחות האוקראיניים פגעו בבסיס רוסי בעיר הכבושה מליטופול

   הכוחות האוקראיניים פגעו בבסיס רוסי בעיר הכבושה מליטופול, אמר ראש העיר הגולה של העיר. גם גורם רוסי אישר את המתקפה. "בשעה 3 בבוקר ובחמש בבוקר נרשמו 30 תקיפות על בסיס צבאי", אמר ראש העיר של מליטופול איוואן פדורוב בסרטון בטלגרם. לדבריו, "הבסיס יצא מכלל פעולה". סוכנות הידיעות RIA דיווחה כי אוקראינה פגעה באזור שבו נמצא נמל התעופה.

   לפחות שלושה בני אדם נהרגו ועשרות בתים נהרסו במתקפות על העיר הרוסית בלגורוד ליד הגבול עם אוקראינה, אמר המושל האזורי. מושל העיר וייצ'לסלב גלדקוב דיווח כי כמה פיצוצים נשמעו בעיר, כ-40 ק"מ מצפון לגבול עם אוקראינה. לפחות 11 בנייני מגורים ו-39 בתים ניזוקו. חמישה בתים נהרסו כליל.

   רוסיה מתמקדת בהסגת הכוחות האוקראיניים מחוץ לחבלים לוהנסק ודונצק שבדונבאס, שם נלחמים בדלנים תומכי רוסיה באוקראינה מאז הפלישה. הכוחות האוקראיניים בחזית המזרחית מדווחים על מתקפות ארטילריה עזות על אזורי מגורים, בעיקר סביב העיר ליסיצ'נסק, העיר האחרונה שנמצאת בידי אוקראינה בחבל לוהנסק.

   "לדברי רודיון מירושניק, שגריר רוסיה של לוהנסק הפרו רוסית, "ליסיצ'נסק נמצאת תחת שליטה, אך עדיין לא שוחררה".

   בדרום אוקראינה, הרוסים פגעו בעמדות פיקוד צבאיות במיקולייב ליד עיר הנמל אודסה בים השחור. "הכובשים הרוסים שיגרו כמה מתקפות טילים בכיוון מיקולייב", דיווח הצבא האוקראיני.

   על פי הרשויות האוקראיניות, טיל רוסי פגע בגוש בנייני מגורים ליד אודסה ביום שישי, ולפחות 21 בני אדם נהרגו. נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי אמר כי המתקפות "הן מכוונות". "זה טרור רוסי ולא מתקפה מקרית", הוא אמר. בנאומו הלילה, אמר הנשיא כי הדרך לניצחון תהיה "מאוד קשה" אך האוקראינים חייבים לשמר את הנחישות שלהם ולפגוע בתוקף "כך שכל רוסי יזכור שאי אפשר לשבור את אוקראינה".

  • אוקראינה
  • רוסיה
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully