נושאים חמים
אוקראינה: 2 טילים פגעו ישירות במרכז קניות שבו היו כאלף איש
27.06.22. תיעוד ברשתות חברתיות, צילום מסך
היום ה-124 ללחימה

מרכז קניות בקרמנצ'וק באוקראינה נפגע מטילים: "אי אפשר לדמיין את מספר הקורבנות"

שני טילים פגעו ישירות במרכז קניות שבו היו כאלף איש, לדברי הנשיא זלנסקי. קבוצת ה-G7 התחייבו לחבילה חדשה של פעולות מתואמות להגברת הלחץ על רוסיה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  • בריטניה: "ההתקפה הרוסית על הקניון מעידה על האכזריות והברבריות של פוטין"

   ראש הממשלה של בריטניה, בוריס ג'ונסון, גינה את ההתקפה הרוסית על הקניון בקרמנצ'וק ואמר כי "התקיפה מעידה על האכזריות והברבריות של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין".

  • אוקראינה: מספר ההרוגים במתקפה על מרכז הקניות עלה ל-10

   מספר ההרוגים בתקיפה הרוסית על מרכז הקניות בעיר קרמנצ'וק עלה ל-10. בעקבות כך הא"ום מודאג מהתגברות הלחימה באוקראינה ואמר כי "זה מצער, בלשון המעטה. כל סוג של תשתית אזרחית, הכוללת כמובן מרכזי קניות ואזרחים לעולם לא צריכים להיות מוקד פגיעה".

  • טילים רוסיים פגעו במרכז קניות בעיר קרמנצ'וק

   טילים רוסיים פגעו במרכז קניות בעיר קרמנצ'וק במרכז אוקראינה, שבו היו אלף אנשים, אמר נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי. על פי דיווחים ראשוניים, יש שני הרוגים ועשרים פצועים.

   "אי אפשר לדמיין את מספר הקורבנות", הוא אמר והוסיף כי מרכז הקניות עולה באש וכוחות כיבוי אש הגיעו למקום ומנסים לכבות את האש.

   לדברי זלנסקי, לקניון לא היתה חשיבות אסטרטגית לרוסים. "המקום לא היווה איום על הצבא הרוסי. לא היתה לו חשיבות אסטרטגית. אנשים רק רצו לחיות חיים נורמליים, דבר שמכעיס מאוד את הכובשים. מתוך חוסר אונים, הרוסים ממשיכים לפגוע באנשים רגילים. אי אפשר לצפות מהם להיות אנושיים או הגיוניים".

   ראש העיר קרמנצ'וק, ויטלי מלטסקי, אמר כי "המקום היה עמוס" בעת הפגיעה.

  • מרכז קניות בקרמנצ'וק (צילום: אתר רשמי, טוויטר)
  • קבוצת ההאקרים הרוסית קילנט נטלה אחריות על מתקפת סייבר DDOS בליטא

   קבוצת ההאקרים הרוסית קילנט נטלה אחריות על מתקפת סייבר DDOS בליטא, ואמרה כי היא קרתה בתגובה להחלטת המדינה לחסום מעבר של סחורות שעליהן הטיל האיחוד האירופי סנקציות, לקלינינגרד - מובלעת רוסית. "המתקפה תימשך עד שליטא תסיר את החרם", אמר דובר של קילנט. "הרסנו 1652 אתרים עד כה".

  • מנהיגי G7 של שבע הדמוקרטיות העשירות התחייבו לעמוד עם אוקראינה "ככל שיידרש" על ידי הטלת סנצקיות נוספות על רוסיה ותמיכה בביטחון המדינה לאחר המלחמה. "נספק לאוקראינה תמיכה דיפלומטית, צבאית, הומניטרית ופיננסית ככל שיידרש", כולל נשק מתקדם.

  • זלנסקי דחק במנהיגי המערב לספק לאוקראינה מערכות הגנה נגד מטוסים

   נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי דחק במנהיגי המערב לספק לאוקראינה מערכות הגנה נגד מטוסים, בזמן שהמתקפה על ליסיצ'נסק, העיר הגדולה האחרונה שעדיין נמצאת בידיים אוקראיניות במחוז לוהנסק, מתגברת.

   זלנסקי פנה לפסגת ה-7G שנערכת באלפים הבוואריים באמצעות וידאו, וביקש סיוע גם ביצוא תבואה מאוקראינה וכי המערב יטיל עוד סנקציות על רוסיה, כך אמר גורם בכיר אירופי. "השותפות צריכות לנוע מהר יותר אם הן שותפות אמיתיות, ולא צופות מהצד. עיכובים בהעברת נשק למדינה שלנו, עיכוב במגבלות על רוסיה - זאת הזמנה לרוסיה לפגוע בנו שוב ושוב", הוא אמר.

  • קבוצת ה-G7 צפויות להתחייב לחבילה חדשה של פעולות מתואמות להגברת הלחץ על רוסיה בעודם מגבשים תוכניות סופיות להטלת מכסת מחיר על הנפט הרוסי, זאת לדברי גורם בכיר אמריקני. המנהיגים גם יקבלו "התחייבות חסרת תקדים וארוכת טווח לספק לאוקראינה תמיכה דיפלומטית, צבאית, הומניטרית ופיננסית כמה זמן שיידרש", כולל נשק מתקדם.

  • הרשויות האזוריות הפצירו באזרחים לעזוב מיד את העיר ליסיצ'נסק במזרח אוקראינה, שמותקפת על ידי הרוסים. "תושבי קהילת העיר ליסיצ'נסק וקרובי משפחתם היקרים! בשל האיום האמיתי על חייכם ובריאותכם, אנחנו קוראים לכם להתפנות בדחיפות", כתב סרהיי גיידאי בטלגרם.

   הוא אמר כי המצב בעיר "מאוד קשה" אך לא מסר כמה אזרחים נותרו בה. כמאה אלף אנשים חיו בעיר לפני הפלישה הרוסית. לדבריו, העיר ספגה נזק "קטסטרופלי", לאחר נפילתה של העיר התאומה סוורדונצק.

  • חרם של יבוא זהב רוסי

   נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן וראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הכריזו על חרם של יבוא זהב רוסי. זהב הוא היצוא השני בגודלו של רוסיה, אחרי אנרגיה. ביידן אמר כי מדינות ה-G7 ונאט"ו חייבות להישאר מאוחדות בנוגע לאוקראינה.

  • אוקראינה: קרבות מתנהלים בעיר ליסיצ'נסק שבמחוז לוהנסק

   קרבות בין הבדלנים הפרו-רוסים לצבא האוקראיני מתנהלים בעיר ליסיצ'נסק. ליסיצ'נסק היא העיר הגדולה האחרונה שעדיין מוחזקת בידי חיילים אוקראינים במזרח מחוז לוהנסק.

  • ארה"ב צפויה להכריז על רכישת מערכת יירוט טילים מתקדמת עבור אוקראינה

   ארצות הברית צפויה להכריז על רכישת מערכת יירוט טילים לטווח בינוני עד ארוך עבור אוקראינה - כך מסר מקור המעורה בפרטים לסוכנות הידיעות רויטרס. בנוסף מסר הגורם כי וושינגטון צפויה להכריז על הענקת סיוע ביטחוני נוסף לאוקראינה, כולל תחמושת ארטילרית ומכ"מים.

  • תיעוד: מנהיגי מדינות ה-G7 לועגים לפוטין בפגישתם בגרמניה

   בסרטון המתעד את מפגש הפסגה של מנהיגי מדינות ה-G7 בגרמניה, נשמעים המנהיגים לועגים לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין מסביב לשולחן הדיונים. זאת בזמן שהתכוננו לתצלום המשותף, וכשראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון שאל האם עליו להוריד את הבגדים, כי הם "חייבים להראות שאנחנו חזקים כמו פוטין". בכך רמז לתמונה המפורסמת של נשיא רוסיה, כשהוא רכוב על סוס חשוף חזה. ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הצטרף אליו, והציע ש"ירכבו על סוסים בחזה חשוף", ויתר הנוכחים צחקו.

  • אוקראינה
  • רוסיה
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully