נושאים חמים
חיילים אוקראינים ממפעל הפלדה אוזבסטל מגיעים לנובואזובסק, אוקראינה. 17 במאי 2022. רויטרס
היום ה-84 ללחימה

אוקראינה: הסתיים מבצע פינוי החיילים הלכודים במפעל הפלדה במריופול

סגנית ראש הממשלה האוקראיני, אירנה ורשצ'וק כתבה בפוסט בטלגרם "בעזרת אלוהים, הכל יהיה בסדר". על פי משרד ההגנה האוקראיני, 264 חיילים מהמפעל הגיעו לנובואזובסק, שנמצאת תחת שליטה רוסית. סדרת פיצוצים נשמעה סמוך ללבוב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  • זלנסקי: "מצפים לסיוע נוסף מגרמניה"

   נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי וקנצלר גרמניה אולף שולץ שוחחו על החזית הצבאית באוקראינה. שני המנהיגים דיברו גם על חיזוק הסנקציות, הלחץ על רוסיה ועל הסיכוי לשלום. "אנו מצפים לסיוע נוסף של גרמניה", אמר זלנסקי.

  • אוקראינה: "פועלת על "שלבים נוספים" בפינוי הלוחמים ממפעל הפלדה במריופול"

   אוקראינה פועלת על "שלבים נוספים" בפינוי הלוחמים ממפעל הפלדה אזובסטל במריופול, כך אמרה סגנית ראש הממשלה האוקראיני, אירנה ורשצ'וק. היא לא סיפקה פרטים נוספים, אך כתבה בפוסט בטלגרם "בעזרת אלוהים, הכל יהיה בסדר".

   אתמול יותר מ-50 חיילים פצועים פונו מהמפעל לבית חולים באזור בשליטה רוסית. 120 חיילים נוספים נלקחו לעיר אולניבקה, שנמצאת בשליטת בדלנים תומכי רוסיה.

  • רוסיה: "לא מקיימים שיחות עם אוקראינה"

   רוסיה ואוקראינה אינן עורכות שיחות בשום דרך, כך אמר סגן שר החוץ הרוסי אנדריי רודנקו על פי דיווח סוכנות הידיעות אינטרפקס. "המשא ומתן לא מתקיים כלל, אוקראינה פרשה מהתהליך", הוא אמר.

  • יפן: פלישת רוסיה לאוקראינה משפיעה גם על האזור האינדו-פסיפי

   מזכיר הממשלה היפנית, הירוקאזו מאטסונו, אמר כי "פלישתה של רוסיה לאוקראינה היא נושא שמשפיע לא רק על אירופה, אלא גם על האזור האינדו-פסיפי". בד בבד, ממשלת יפן מסרה כי היא מכבדת את "החלטתה הרצינית" של שבדיה להגיש בקשה לחברות בברית נאט"ו.

  • אוקראינה: שוחררו מאות הנצורים במפעל במריופול

   הרשויות באוקראינה דיווחו כי מפעל הפלדה במריופול הנצורה שוחרר הלילה, והצבא החל לפנות את מאות בני האדם שהיו נצורים בו, ביניהם עשרות פצועים במצב קשה. עוד נאמר כי "הפיקוד הצבאי העליון הורה למפקדי היחידות המוצבות באזובסטל להציל את חיי אנשיהם ולהתפנות מהמקום".

  • אוקראינה: רוסיה ניסתה להפציץ בסיס צבאי במערב המדינה

   ראש המינהל האזורי של לבוב מקסים קוז'יצקי אמר כי רוסיה ניסתה להפיץ בסיס צבאי במערב אוקראינה, במרחק של כ-15 קילומטרים מהגבול עם פולין.

  • גשר הרוס באוקראינה לאחר הפגזה של צבא אוקראינה (צילום: אתר רשמי, סוכנות ממשלתית אוקראינית)
  • זלנסקי: "החל פינוי לוחמים ממפעל הפלדה אזובסטל, יש פצועים קשה"

   נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי אמר כי החל פינוי לוחמים ממפעל הפלדה אזובסטל וכי יש פצועים קשה שמקבלים טיפול רפואי. לדבריו "אוקראינה זקוקה לגיבורים שלה בחיים. מקווים שנוכל להציל את חייהם של הלוחמים".

  • אוקראינה
  • רוסיה
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully