נושאים חמים
פיצוץ גרם נזק לבנייני מגורים בקייב. 20 במרץ, 2022. AP
היום ה-25 למלחמה

רוסיה: לעיר מריופול יש עד מחר בבוקר להיכנע

טורקיה אופטימית לגבי שיחות השלום, רוסיה תקפה בטילי שיוט מאוניות בים השחור והכספי, המודיעין הבריטי הזהיר כי רוסיה תנסה לנקוט אסטרטגייית התשה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  • רוסיה: לעיר מריופול יש עד מחר להיכנע

   משרד ההגנה הרוסי אמר כי לאוקראינה יש עד השעות המוקדמות של ה-21 במרץ לתת את תשובתה לגבי הכניעה של העיר מריופול. בתמורה לכניעה, הציע שר הביטחון לפתוח מחר מעבר בטוח לאוקראינים החוצה מהעיר הנצורה.

   רוסיה מסרה כי היא מציעה פינוי תושבים מחוץ למריופול, וכי מתחילת "הפעילות" פונו למעלה מ-330 אלף בני אדם לרוסיה מאוקראינה. עוד מסרה רוסיה כי יש "קטסטרופה הומניטרית" בעיר, וכי האשמים במצב הם הלאומנים האוקראינים.

  • מפקד בכיר בחיל הים הרוסי נהרג באוקראינה

   מפקד חיל הים בכיר בצי הים השחור של רוסיה נהרג באוקראינה - כך מסר מושל העיר סבסטופול שבחצי העיר קרים. סהודעת טלגרם נמסר כי פטן אנדריי פאלי, סגן מפקד הצי, מת במהלך קרבות בעיר הנמל מריופול שבמזרח אוקראינה

  • ארה"ב: "הדיווחים על גירוש אוקראינים לרוסיה בלתי מתקבלים על הדעת"

   שגרירת ארצות הברית באו"ם לינדה תומס-גרינפילד הגיבה היום לדיווחים לפיהם כוחות רוסיים גירשו את תושבי העיר מיופול בכוח לשטח רוסיה, ואמרה כי אם הם נכונים, מדובר בדיווחים "מטרידים ובלתי מתקבלים על הדעת". תומס-גרינפילד אמרה כי ארצות הברית עדייםן לא אישהר את הדיווחים, שהועלו ממועצת העיר מריופול ביום שבת.

  • זלנסקי: "אם היינו חברים בנאט"ו, המלחמה לא הייתה מתחילה"

   נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי אמר שאם ארצו הייתה מתקבלת לברית נאט"ו מוקדם יותר, רוסיה לא הייתה פולשת למדינה.

   "אם היינו חברים בנאט"ו, המלחמה לא הייתה מתחילה. אני רוצה לקבל ערבויות ביטחוניות עבור המדינה שלי, עבור העם שלי", אמר זלנסקי, והוסיף כי הוא אסיר תודה על הסיוע שנאט"ו סיפקה מאז החלה הפלישה. "אם מדינות נאט"ו מוכנות לראות אותנו בברית, אז שיעשו זאת מיד, כי אנשים מתים על בסיס יומיומי".

   הנשיא האוקראיני המשיך ואמר כי למדינות נאט"ו כי "אם אתן לא מוכנות לשמר את חיי האנשים שלנו, אם אתן רק רוצות לראות אותנו חוצצים בין שני עולמות, לראות אותנו בעמדה המפוקפקת הזו בה אנחנו לא מבינים אם מקבלים אותנו לברית או לא - אז אל תציבו אותנו במצב הזה, אל תכריחו אותנו להיות בלימבו הזה."

  • קרבות בין כוחות אוקראינים לרוסים מתנהלים בעיר מריופול

   קרבות בין כוחות אוקראינים לרוסים מתנהלים בעיר מריופול שבמזרח אוקראינה - כך אמר מושל האזור פבלו קירילנקו. רבים מ-400 אלף תושביה של עיר הנמל מריופול לכודים כבר יותר משבועיים בזמן שרוסיה מבקשת להשתלט על העיר.

  • אוקראינה: לרוסיה אין מספיק כוח לחימה כדי להתקדם הלאה

   היועץ לנשיאות של אוקראינה אולקסי ארסטוביץ' אמר היום כי לרוסיה אין מספיק כוח לחימה כדי להתקדם הלאה. "קווי החזית קפואים כי לרוסיה אין מספיק כוח. ביממה האחרונה כמעט ולא נפלו רקטות על ערים באוקראינה", הוסיף.

  • לפחות 1.5 מיליון ילדים הפכו לפליטים בעקבות פלישת רוסיה לאוקראינה

   לפחות 1.5 מיליון ילדים הפכו לפליטים בעקבות פלישת רוסיה לאוקראינה - כך לפי קרן החירום הבין-לאומית של האומות המאוחדות לילדים. כמו כן, לדבריהם 3.3 מיליון ילדים נוספים הפכו לעקורים בתוך אוקראינה.

  • אוקראינה חוששת ממתקפה במערב מכיוון בלארוס

   אוקראינה רואה סיכוי גבוה למתקפה שתצא מבלארוס על מחוז וולין שבמערב המדינה - כך מסרה לשכתו של הנשיא, שציטטה את הצבא. לא ברור אם בקייב חוששים שבמתקפה ישתתפו כוחות של צבא בלארוס, שעד כה נמנע משלוח כוחות לתמיכה במלחמה של רוסיה.

  • מחאה נגד הפלישה לאוקראינה מול שגרירות רוסיה בסיאול, היום (צילום: AP, /Ahn Young-joon)
  • דיווח: רוסיה שיגרה לאוקראינה טילי שיוט מהים השחור ומהים הכספי

   רוסיה תקפה מטרות באוקראינה עם טילי שיוט ששוגרו מהים השחור והים הכספי - כך דיווחה סוכנות הידיעות אינטרפקס.

  • טורקיה: רוסיה ואוקראינה מתקרבות להסכמה בנושאים "קריטיים"

   שר החוץ של טורקיה מבלוט צ'בושולו אמר כי רוסיה ואוקראינה מתקרבות להגיע להסכמה בנושאים "קריטיים", ואף הגיעו כבר להסכמות בחלק מהנושאים. עוד הוסיף כי הוא צופה הפסקת אש, אלא אם הצדדים יקחו צעד אחורה מההבנות אליהם הגיעו עד כה.

  • אוקראינה: צבא רוסיה הפציץ בית ספר לאומנות בו הסתתרו 400 תושבים

   צבא רוסיה הפציץ בית ספר לאומנות במריופול, שבו הסתתרו 400 תושבים - כך מסרו הרשויות בעיר. טרם נמסר מידע על נפגעים מההפצצה, אך לפי ההערכות של מועצת העיר יש קורבנות מתחת להריסות המבנה שקרס.

  • אוסטרליה תעניק סיוע צבאי והומניטרי נוסף לאוקראינה

   ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון הכריז כי אוסטרליה תעניק סיוע צבאי והומנטירי נוסף לאוקראינה. "ברור שהצורך של אוקראינה בסיוע צבאי נותר דחוף ומתמשך", נמסר ממשרד מוריסון.

  • זלנסקי: "רוסיה ספגה אבידות חסרות תקדים"

   נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי אמר כי הצבא הרוסי ספג "אבידות חסרות תקדים" וכי הושמדו 80 עד 90 אחוזים מכוחותיהם. "האוקראינים הוכיחו שהם יכולים להילחם בצורה מקצועית יותר מצבא שמנהל מלחמות כבר עשרות שנים באזורים ובתנאים שונים", אמר זלנסקי בנאומו שפורסם ברשתות החברתיות "אנחנו מגיבים בחוכמה ובאומץ למספר החיילים הרב שנשלח לאוקראינה".

   לאחר מכן, עבר זלנסקי לדבר ברוסית ואמר כי קו ההגנה הקדמי של אוקראינה "זרוע בגופות של החיילים הרוסים". הגופות האלה, לא נאספות על ידי איש. יחידות חדשות נשלחות להתקדם ממש מעליהן", אמר בנאומו.

   עוד הוסיף נשיא אוקראינה כי שמונה מסדרונות פינוי פעלו בשבת, אך עקב הפגזות רוסיות הרשויות לא הצליחו לחלץ אנשים מהעיר בורודיאנקה שבאזור קייב, או להעביר סיוע הומניטרי לערים בדרום אזור חרסון.

  • מועצת העיר מריופול: "הכובשים גירשו בכוח תושבים לשטח הרוסי"

   מועצת העיר מריופול באוקראינה אמרה כי כוחות רוסים גירשו בכוח כמה אלפי תושבים מהעיר הנצורה, והעבירו אותם לשטח רוסיה. "במהלך השבוע האחרון, כמה אלפי מתושבי מריופול גורשו לשטח הרוסי. הכובשים לקחו באופן בלתי חוקי אנשים ממחוז ליוברז'ני ומהמחסה בבניין מועדון הספורט, שבו הסתתרו יותר מאלף אנשים, בעיקר נשים וילדי, מההפצצות המתמדות", מסרה המועצה בהצהרה בערוץ הטלגרם שלה.

  • ארה"ב: רוסיה שיגרה טיל היפרסוני נגד אוקראינה

   פקידים אמריקנים מסרו כי רוסיה שיגרה טילים היפרסוניים נגד אוקראינה. מדובר בשימוש הידוע הראשון בטילים מסוג זה במלחמה. לפי דברי הפקידים, השיגורים נועדו ככל הנראה לבחון את כלי הנשק ולשלוח מסר למערב על היכולות שיש ברשות רוסיה.

  • אישה ושני ילדים נהרגו בפגיעת ארטילריה רוסית בבנין מגורים במזרח אוקראינה

   שני ילדים נהרגו בהתמוטטות בניין שהופגז במהלך מתקפה רוסית בעיר רוביז'נה במזרח אוקראינה - כך דיווח CNN. שירותי החירום מסרו כי גופותיהם של אישה ושני ילדים נשלפו מהריסות בניין המגורים שנפגע מארטילריה רוסית.

  • 6,623 בני אדם פונו אתמול מערים נצורות באוקראינה

   6,623 בני אדם פונו במהלך יום שבת מערים נצורות ברחבי אוקראינה, דרך שמונה מסדרונות הומניטריים - כך הודיעה סגנית ראש ממשלת אוקראינה אירינה ורשצ'וק. 4,128 מתוך כלל המפונים ברחו ממריופול, והובלו לעיר זפוריז'יה שבדרום-מזרח אוקראינה.

   הלחימה הקשה בעיר מריופול, השביתה ביום שבת מפעל פלדה גדול. הרשויות המקומיות בעיר שלחו בקשה לסיוע מערבי נוסף

  • מודיעין בריטי מזהיר: רוסיה תנקוט אסטרטגיית התשה

   המודיעין הבריטי הזהיר כי רוסיה תנסה לנקוט באסטרטגיה של התשה, שעלולה להחריף את המשבר ההומניטרי. זאת, עקב תסכולה של רוסיה מכך שטרם השיגה את ידעיה מאז שפלשה לאוקראינה.

  • ארה"ב ביקשה מטורקיה לשלוח לאוקראינה מערכת הגנה מפני טילים

   ארצות הברית העלתה באופן לא רשמי מול טורקיה את האפשרות לשלוח לאוקראינה מערכות ההגנה מפני טילים מסוג S-400 מתוצרת רוסיה. גורמים אמריקניים העלו את ההצעה בפני עמיתיהם הטורקים, אך לא הוגשה בקשה ספציפית או רשמית. הרשויות הטורקיות לא הגיבו להצעה.

  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully