נושאים חמים
אחרי שהג'יהאד האסלאמי הכריז על הפסקת אש: מטחים על עוטף עזה. שי מכלוף
עדכונים שוטפים

360 שיגורים מעזה לישראל מתחילת ההסלמה; 26 הרוגים בעזה

גם בשעות הערב נורו רקטות לעבר אשדוד ועוטף עזה. מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי הציב תנאים להפסקת אש עם ישראל. בצבא קוראים לתושבים להישמע להוראות פיקוד העורף

כתבי וואלה! NEWS

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  • יירוט רקטות באשקלון ובאשדוד הערב

   צילום: רויטרס, שי מכלוף ודדי פולד, עריכה: שאול אדם
  • מטחים כבדים על אשדוד והשפלה

   אזעקות רבות נשמעו באשדוד, גן יבנה, רחובות ויישובי השפלה.

  • מזכ"ל הג'יהאד: "מצפה לקבל תשובה הלילה, כל האפשרויות באות בחשבון"

   מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה אמר כי הוא "מצפה לקבל תשובה הלילה" למתווה שהניח להפסקת אש עם ישראל. לדבריו, הוא קיבל הזמנה להגיע לקהיר אך לא רצה להיענות אליה. "מצרים משקיעה מאמצים להפסקת התוקפנות עלינו. אם נגיע להפסקת אש וישראל לא תמלא את אחד הסעיפים - ההסכם יתפרק", הוסיף נחאלה בריאיון ל"אל-מיאדין".

   עוד הוסיף נחאלה כי "כל האפשרויות באות בחשבון". לדבריו, "ייתכן שזו תהיה מלחמה וייתכן שזו תהיה מה שמכונה 'מערכה שבין המלחמות'. הג'יהאד האסלאמי לקח על עצמו את הנטל הגדול במערכה הזו, והוא עדיין לוקח על עצמו את הנטל הזה. הזירה פתוחה עבור כל הפלגים כדי להגיב על התוקפנות הישראלית".

  • מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי בריאיון לרשת אל-מיאדין

   מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, זיאד נחאלה בראיון במהלך ההסלמה בלחימה בין ישראל לארגון הטרור בעקבות חיסול הבכיר בהאא' אבו אל-עטא, 13 בנובמבר 2019 (צילום: צילום מסך)
  • מזכ"ל הגיהאד האסלאמי: נסכים להפסקת אש אם ישראל תסכים לדרישותינו

   מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה אמר שארגונו הציג תנאים להפסקת אש הכוללים את הפסקת הירי הישראלי, הפסקת החיסולים והפסקת הירי לעבר המשתתפים בהפגנות השיבה שבגבול רצועת עזה. לדבריו, "אם ישראל תסיכם לתנאים האלה - ייתכן שתהיה הפסקת אש בתוך שעה, שעות אחדות או ימים". נחאלה הוסיף בדבריו לרשת "אל-מיאדין" כי "יש הבנות ישנות ועל ישראל לדבוק בהן. אנחנו רוצים שישראל תדבק בהסכמות ולא תירה על מפגינים. אנחנו לוקחים אחריות על כל כדור וכל רקטה".

  • המטח לדרום: שני שיגורים יורטו, חלקי רקטה נפלו באשדוד

   שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה לשטח ישראל יורטו מעל אשדוד, וחלקיה של אחת מהן נפלו בשטחי העיר ופגעו בבניין. מהמשטרה נמסר כי חבלני המשטרה מטפלים בה בזירה, והודות למשמעת האזרחים לא דווח על נפגעים באירוע. כוחות המשטרה סגרו את זירת האירוע ובשלב זה מבצעים את משימתם להסרת הסכנה במקום.

  • מתחילת ההסלמה: 26 פלסטינים הרוגים מתקיפת צה"ל בעזה

   מניין ההרוגים הפלסטינים מתקיפות צה"ל ברצועת עזה עלה ל-26 - כך הודיע משרד הבריאות הפלסטיני. כמו כן נמסר כי 85 בני אדם נפצעו מאז אתמול. במקביל, נמשך ירי הרקטות ואזעקות נשמעו באשדוד וביישובי האזור.

  • דיווח: "בשעות הקרובות יתקיימו מאמצים מצריים להשגת רגיעה"

   לפי סוכנות "סווא", גורם דיפלומטי אמר כי בשעות הקרובות יתקיימו "מאמצים מצריים אינטנסיביים להשגת רגיעה בעזה". מוחמד אל-הנדי, חבר הלשכה המדינית של הג'יהאד האסלאמי, הכחיש את הדיווח על הגעת המזכ"ל זיאד נחלה לקהיר.

  • הנחיות פיקוד העורף המעודכנות:

   הנחיות פיקוד העורף לכלל האיזורים בארץ במהלך ההסלמה לאחר חיסול הבכיר בג'יהאד האיסלאמי ל-13 בנובמבר ו-14 בנובמבר 2019 (צילום: דובר צה"ל)
  • צה"ל תקף מתחם צבאי ומתחם אימונים המשמש לייצור רכיבי רקטות

   מטוסי קרב של צה"ל תקפו כמה יעדי טרור של ארגון הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה - כך הודיע דבור צה"ל. בין היעדים, הותקפו מתחם צבאי ומתחם אימונים של חטיבת העיר עזה המשמש גם לייצור קני שיגור ורכיבי רקטות. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות לעבר ישראל, נמצא במוכנות גבוהה וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל".

  • דיווח: מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי הגיע למצרים לדון במאמצים לרגיעה

   מזכיר הג'יהאד האסלאמי זיאד נחלה, הגיע למצרים - כך דווח ברשת סקיי בערבית. נחלה צפוי לקחת חלק בדיונים המתקיימים בחסות מצרית להשגת רגיעה בלחימה ברצועת עזה. דובר הג'יהאד, מוסעב אל-ברים, אמר לעיתון אל-חדת כי "ההתנגדות הגיבה על פשע הכיבוש ושברה את יוקרתו של נתניהו. אנחנו עומדים לפני סצנה מכרעת בשעות הבאות שתביא להתפתחויות חשובות".

  • נתניהו נפגש עם משלחת של הארגון האמריקני אייפא"ק

   ראש הממשלה עדכן את חברי המשלחת של ארגון אייפא"ק על המצב בעזה ואמר כי "ההבחנה החשובה ביותר בחוק הבינלאומי, וספציפית בחוקי המלחמה, היא שישנו קו מפריד, שבצדו האחד יש את הלוחמים ובצד השני יש אזרחים", והוסיף כי "אסור לפעול נגד אזרחים חפים מפשע. זה קורה שחוצים את הקו בטעות, אבל אסור לחצות אותו באופן מכוון. מי ששם לו למטרה לפגוע באזרחים - הוא פושע מלחמה".

  • צה"ל מתגבר כוחות בגבול רצועת עזה, הבוקר

   צילום: רויטרס ולשכת העיתונות הממשלתית; עריכה: אסף דרורי
  • צה"ל: 20 פעילי טרור בשלבי שיגור לישראל חוסלו בתקיפות בעזה

   20 פעילי טרור, רובם מארגון הג'יהאד האסלאמי, חוסלו בתקיפות צה"ל נגד חוליות שביצעו שיגורים או היו בהכנות לשיגורים לעבר ישראל - כך הודיע דובר צה"ל. לפי דובר צה"ל, "הפעולות בוצעו בשיתוף פעולה בין פיקוד הדרום, חיל האוויר ואגף המודיעין במאמץ למניעת שיגורים לעבר העורף הישראלי".

  • פעילי הטרור שחוסלו בתקיפות צה"ל:

   בוצעו מספר תקיפות לעבר חוליות שיגור בשלבי שיגור והכנות לשיגור. בתקיפות סוכלו כ-20 פעילי טרור, רובם מארגון הגא״פ. הפעולות בוצעו בשיתוף פעולה בין פיקוד הדרום, חיל-האוויר ואגף המודיעין במאמץ למניעת שיגורים לעבר העורף הישראלי. (צילום: דובר צה"ל)
  • לא יתקיימו לימודים בשער הנגב, שדות הנגב וקריית מלאכי

   עיריית קריית מלאכי והמועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב הודיעו כי לא יתקיימו מחר לימודים במוסדות החינוך שבשטחן. בשדות נגב הוסיפו בהודעה לתושבים כי "אנו מבקשים לשמור על הנחיות הביטחון המצילות חיים ולהיות בסמיכות למרחבים מוגנים או הכי מוגן שיש".

   במועצת שער הנגב הודיעו כי עדיין סגורים הכבישים הבאים: ציר 34 מיד מרדכי לניר עם (משני הכיוונים), ציר 232 מקיבוץ מפלסים לקיבוץ כפר עזה (משני הכיוונים), ציר 25 מצומת סעד לנחל עוז (משני הכיוונים) וציר 4 מצומת זיקים לצומת יד מרדכי.

  • מתחילת ההסלמה: 360 שיגורים מרצועת עזה לשטח ישראל

   כ-360 שיגורים מרצועת עזה חצו לשטח ישראל מתחילת ההסלמה - כך הודיע דובר צה"ל. על פי הודעת דובר צה"ל, לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגורים רבים ואחוזי היירוט עומדים על למעלה מ-90%. זאת, בנוסף ל-60% מהשיגורים שנפלו בשטחים פתוחים ואינם מיועדים ליירוט. מדובר צה"ל נמסר כי "יש להמשיך ולהישמע להנחיות פיקוד העורף".

  • הג'יהאד האסלאמי: "אם הפגיעה תיחשף - נתניהו יהפוך לבדיחה"

   הג'יהאד האסלאמי קרא לחשוף את האתרים שנפגעו על ידי הרקטות. אבו חמזה, דובר הזרוע הצבאית של הארגון פלוגות אל-קודס, צייץ בטוויטר: "אנחנו מאתגרים את הטרוריסט נתניהו והצוות הביטחוני שלו, שהתפאר בחיסול אבו בהאא אל-עטא והתירו לצנזורה לחשוף את שמות ותמונות בסיסי הצבא והמתקנים האסטרטגיים אליה הגיעה אש אחדותנו הרקטית. המשכנו לפגוע בלב הישות שאם תיחשף על ידי האויב, תהפוך את נתניהו לבדיחה ופארסה ברחוב הציוני".

   אבו חמזה הוסיף: "האויב מטיל צנזורה רבה על מה שקורה במציאות כדי לא לגרום לתושבים לצאת בתהלוכות נגד נתניהו ושר המלחמה שלו, שיהפכו את הניצחון שלהם לכאורה, ואת האשליה המזויפת שלו, למפלה שתביא אותו לכלא במקום להקמת ממשלה חדשה".

   חאזם קאסם, דובר חמאס, אמר כי "העבודה המשותפת והמאוחדת של ההתנגדות בשטח, האמונה בצדקתנו, ההתעקשות שלנו לקחת את זכויותינו מהכיבוש, ההחלטה לחיות בחירות ובכבוד וההתעקשות שלנו להגיב על התוקפנות - כל אלה הם הערבות הגדולה ביותר למפלה של הכיבוש בכל פעם".

  • גנץ: תומך בממשלת אחדות, לא לכרוך אותה באירוע נקודתי

   יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר כי הוא תומך בממשלת אחדות, אך לדבריו אין לכרוך אותה בהסלמה הנוכחית. גנץ, שסייר במהלך היום בשדרות ובעוטף עזה, אמר כי הוא "לא מציע לקחת אירוע נקודתי ולעטוף בו את השאלה הפוליטית. האחדות צריכה לשרת יותר מאירוע נקודתי, חמור וקשה ככל שיהיה".

   במהלך הסיור, שגנץ קיים יחד עם חברי הכנסת מיקי חיימוביץ, אורנה ברביבאי ואלון שוסטר, הוא נפגש עם ראש עיריית שדרות אלון דוידי ועם ראשי מועצות מעוטף עזה במרכז ההפעלה בשדרות. על רקע מאמצי הרכבת הממשלה, הוא הצהיר: "אני קורא לאחדות כל הזמן ועושה את כל המאמצים כדי להקים ממשלת אחדות. אבל יש הרבה דברים חשובים במדינת ישראל: יש עקרונות וערכים, יש חוק ויש היבטים דמוקרטיים".

  • המועצות בעוטף לתושבים: "הימצאו בסמיכות למרחבים המוגנים"

   המועצות באזור עוטף עזה הנחו את התושבים להישאר בסמוך למרחבים המוגנים והודיעו כי בקרוב יתפרסמו הנחיות נוספות. "תושבים יקרים, הנחיה ביטחונית, שימו לב. אנא הימצאו בסמיכות למרחבים מוגנים. בקרוב נעדכן בהנחיות להמשך", נמסר בהודעה לתושבי המועצות שדות נגב, שער הנגב וחוף אשקלון.

  • מתחילת ההסלמה: 24 פלסטינים הרוגים מתקיפות צה"ל בעזה

   מניין ההרוגים הפלסטינים מתקיפות צה"ל ברצועת עזה עלה ל-24 - כך הודיע משרד הבריאות הפלסטיני. נציג משרד החינוך הפלסטיני דיווח כי 15 בתי ספר ברצועה נפגעו מהתקיפות. מוסעב אל-ברים, דובר הג'האד האסלאמי, אמר לרשת אל-מיאדין כי "השעות הבאות יהיו מכריעות יותר מבחינת תגובת הג'יהאד. ההחלטה על סיום המערכה נמצאת בידי ההתנגדות, כלומר פלוגות אל-קודס והג'יהאד האסלאמי. פלוגות אל קודס לא יתנו לאויב הזדמנות לרגיעה שאת מכירה ישלם העם הפלסטיני".

  • האישה שנפצעה מרסיסים באשקלון - במצב בינוני; יירוט מעל שדרות

   האישה בת ה-65, שנפצעה מרסיסי חלון שהתנפץ מפגיעת רקטה במבנה באשקלון, פונתה לבית החולים ברזילי שבעיר ומצבה מוגדר כבינוני. במקביל, בוצע יירוט מעל שדרות.

  • הרגעים שאחרי הפגיעה באשקלון:

   צילום: רויטרס, חדשות ביטחון שדה ואיציק כהן החדשות החמות; עריכה: שאול אדם
  • בנט: "הג'יהאד יישא באחריות להחלטותיו בשעות הקרובות"

   שר הביטחון נפתלי בנט אמר כי "הג'יהאד האסלאמי יישאו באחריות להחלטות שלהם בשעות הקרובות". בנט הוסיף אחרי הערכת המצב עם ראש הממשלה והרמטכ"ל: "אנחנו נמצאים ביום השני של המערכה בעזה. ההישגים טובים - אדריכל הטרור של הג'יהאד האסלאמי חוסל, ויש הרתעה, אבל הדרך עוד לפנינו".

   "אנחנו צריכים שכל מחבל וכל יזם טרור יידע שהוא נושא על גבו טיימר לסוף חייו, וההחלטה בידי כל בן אדם להחליט אם להמשיך בפעילות טרור ולסיים את החיים או לעזוב את הטרור", הוסיף בנט.

   לדבריו, "החלטה דומה יש גם לג'יהאד האסלאמי כארגון. נראה כרגע שהג'יהאד האסלאמי רוצה לגרור את תושבי עזה לנזקים הרבה יותר גדולים. זו החלטה שלהם האם הם יגררו את אזרחי עזה ותושביהם שלהם לדבר הזה".

  • נתניהו: "אנחנו בעיצומה של מערכה, סיכמנו על צעדי ההמשך"

   ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "אנחנו בעיצומה של מערכה. סיכמנו על צעדי ההמשך". על רקע המשך הירי לעבר יישובי הדרום, נתניהו קיים דיונים ביטחוניים עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המל"ל ובכירי מערכת הביטחון במפקדת פיקוד הדרום.

   עם סיום ההתייעצויות הביטחוניות, אמר נתניהו: "יש כאן הישג גדול של מדינת ישראל לחיזוק נוסף של ההרתעה שלנו. רבי המחבלים יודעים שאנחנו יכולים לשים אותם על כוונת ואנחנו אכן נשים על כוונת את כל מי שבא לפגוע בנו. מעבר לכך פנינו לא להסלמה אבל אנחנו נדע לעשות את כל הפעולות הדרושות שסיכמנו עליהן כדי להמשיך להגן על מדינת ישראל ואזרחיה".

   אחרי חיסולו של בכיר הג'יהאד האסלאמי, אבו בהאא אל-עטא, ראש הממשלה הוסיף כי "רבי המחבלים יודעים שאנחנו יכולים לשים אותם על הכוונת ואנחנו אכן נשים על כוונת את כל מי שבא לפגוע בנו. הם יודעים עכשיו שאנחנו יכולים להגיע אליהם לנקודות המסתור בדיוק כירורגי".

  • הנפילה באשקלון: אישה בת 65 נפצעה קל מרסיסי זכוכית

   אישה בת 65 נפצעה באורח קל בידיה, ככל הנראה מפגיעת רסיסי חלון שהתנפץ עקב נפילת רקטה במבנה באשקלון. צוות מד"א העניק לה טיפול רפואי ופינה אותה לבית החולים ברזילי כשהיא בהכרה מלאה. כוחות המשטרה סגרו את הזירה וחבלני המשטרה בדרכם למקום. מהעירייה נמסר כי צוותים מטעם אגף הרווחה והשירותים החברתיים כבר נמצאים במקום ומעניקים את הסיוע הנדרש.

   מהמשטרה נמסר: "אנו פונים ומבקשים מהציבור שלא להגיע לזירות נפילה בעקבות הסכנה הממשית שקיימת בה עד סיום טיפול גורמי החבלה במקום. כמו כן, התקהלות במקומות אלו מהווים הפרעה לכוחות המשטרה וגורמי החירום בזמן הטיפול בזירה".

  • הלוויתם של שלושה מההרוגים הפלסטינים בתקיפת צה"ל בעזה, היום

   הלוויתם של שלושת ההורגים בסבב ההסלמה ברצועת עזה, אב ושני בניו ממשפחת עיאד. 13 בנובמבר 2019 (צילום: אתר רשמי)
  • מניין ההרוגים ברצועת עזה מתחילת ההסלמה עלה ל-23

   מניין ההרוגים ברצועת עזה מתחילת ההסלמה עלה ל-23. זאת לאחר ששני פלסטינים נוספים נהרגו בתקיפת צה"ל בחאן יונס.

  • גורם בפיקוד דרום: 17 מכליות סולר עברו לרצועת עזה

   גורם בפיקוד דרום אמר כי אנשי מעבר כרם שלום סיימו להעביר 17 מכליות סולר לרצועת עזה. זאת בהנחיית הדרג המדיני, חרף שיגורי הרקטות. מחר צפויה העברה נוספת של מספר גדול יותר של מכליות דלק.

  • נתניהו לראשי הרשויות בעוטף עזה: "אנחנו משנים את המשוואה"

   ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם ראשי הרשויות בעוטף עזה ואמר כי "אנחנו משנים את המשוואה". נתניהו הדגיש כי "ראשי ארגוני הטרור, מפקדים ופעילים יודעים שהם על הכוונת ושבכל רגע אנחנו יכולים לפעול נגדם בכל מרחב, את המסר הזה הם מבינים היטב". עוד הוסיף כי הוא "מעריך מאוד את העמידה והתמיכה שלכם ושל התושבים".

  • צה"ל תקף שני פעילי ג'יהאד בעת הכנות לשיגור טיל נ"ט

   דובר צה"ל הודיע כי כלי טיס של צה"ל תקף שני פעילים של הג'יהאד האסלאמי בצפון רצועת עזה, בעת שעסקו בכהכנות לשיגור טילי נ"ט. עוד נמסר כי הפעילים שסוכלו עסקו בתחום הצליפה והנ"ט.

  • בנט: מדינות העולם חייבות להתייצב יחד נגד הטרור

   שר הביטחון נפתלי בנט אמר כי "מדינות העולם חייבות להתייצב יחד נגד הטרור האסלאמי הקיצוני, אחרת גם הן יחושו את זעמו". עוד הוסיף בנט כי "כוחות הביטחון הישראליים יצודו כל מחבל, עד שילדינו יהיו בטוחים ומוגנים".

  • מטח נורה לעבר בשער הנגב ובאשכול; אותרה נפילה במשק

   התרעות צבע אדום נשמעו ביישובים במועצות האזוריות שער הנגב ואשכול, בהם ניר עם, יכיני, גבים ונירים. אותרה נפילה משק חקלאי במושב בשער הנגב. אין נזק לבית ואין נפגעים.

  • מניין ההרוגים ברצועת עזה מתחילת ההסלמה עלה ל-21

   משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי מאז תחילת ההסלמה נהרגו 21 בני אדם בתקיפות צה"ל ברצועת עזה. כמו כן, נפצעו 69 פלסטינים נוספים.

  • כוכבי סייר באוגדת עזה וקיים הערכת מצב עם מפקדים בשטח

   הרמטכ"ל אביב כוכבי סייר היום באוגדת עזה וקיים הערכת מצב עם מפקדים בשטח. כוכבי הביע את הערכתו הרבה לעשייתם של המפקדים והלוחמים לשמירה על הביטחון באזור עוטף עזה.

  • הרמטכ"ל בסיור באוגדת עזה, היום

   סיור של הרמטכ"ל, אביב כוכבי, בגזרת אוגדת עזה בליווי מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אליעזר טולדנו ומפקדי החטיבות באוגדה 13 בנובמבר 2019 (צילום: אתר רשמי, דובר צה"ל)
  • ח"כ כסיף על נתניהו: "הגיע למליאה לשקר ולהסית"

   ח"כ עופר כסיף (הרשימה המשותפת) אמר בעקבות העימות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאה כי "נתניהו לא מסתפק בהרעבה, בהרג ובהרס שהוא מטיל על עזה ובפגיעה הקשה בעוטף עזה. היום הוסיף חטא על פשע והגיע למליאה בכדי לשקר ולהסית כדי להצדיק את עצמו. האיש ששולח צבא להפציץ עיר תחת מצור, קורא לאחרים תומכי טרור?".

  • ליברמן: "משלשום נתניהו העניק פטור לחמאס"

   יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כתב בחשבון הפייסבוק שלו כי "משלשום נתניהו העניק פטור לחמאס". לדבריו, "חמאס כבר לא נושא בשום אחריות קטנה או גדולה בעזה וכל ירי לעבר ישראל על ידי "סוררים" אינו ענינו של חמאס כלל ועיקר". עוד הוסיף ליברמן כי "עם כל הכבוד וההערכה לצה"ל ומערכת הביטחון על הסיכול החשוב של בהאא אבו אל-עטא, שדרשתי לסכל אותו עוד לפני שנה, ברור שסבב נוסף של ירי זו רק שאלה של זמן".

  • עימות בכנסת בין נתניהו לח"כים מהרשימה המשותפת

   במהלך נאום ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאת הכנסת, פרץ עימות עם ח"כים מהרשימה המשותפת. נתניהו אמר כי "יש כאן ח"כים שניגשים להגן על הטרוריסטים. אתמול חברת כנסת מהרשימה המשותפת ביקשה בכל דרך להגדיר אותנו כפשעי מלחמה". בתגובה קרא לעברו ח"כ אחמד טיבי: "אתה מסית", "שקרן".

  • עימות בין נתניהו לטיבי

   צילום: ערוץ הכנסת, עריכה: אסף דרורי
  • צה"ל סיים תקיפה נרחבת של יעדי הג'יהאד האסלאמי ברצועה

   דובר צה"ל הודיע כי צה"ל סיים תקיפה נרחבת של יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. בהודעה נמסר כי "בגל תקיפות זה הגביר צה"ל את קצב תקיפותיו וסוג המטרות". בין המטרות היו אתר לייצור רקטות וחומרי גלם, מפקדה של חטיבת חאן יונס ומחסן אמל"ח. במקביל, כלי שיט של צה"ל תקף כלי שיט של הג'יהאד האסלאמי ששימש לאימונים לקראת פיגועים עתידיים בתווך הימי.

  • מטח לעבר המועצה האזורית אשכול; פגיעה ישירה בלולים

   התרעות צבע אדום נשמעו ביישובי המועצה האזורית אשכול, בהם סופה, חולית ויתד. בעקבות השיגור נרשמה פגיעה ישירה בלולים של אחד המושבים. נגרם נזק, אך אין נפגעים.

  • הג'יהאד האסלאמי: המערכה נמשכת, נגיע גם לי-ם ות"א

   הג'יהאד האסלאמי איים כי "המערכה נמשכת והחשבון עם האויב הציוני עדיין פתוח". בארגון קיבלו אחריות על הירי לעבר ישראל, והזהירו כי השיגורים יגיעו גם לירושלים, חדרה ותל אביב.

  • מניין ההרוגים ברצועת עזה מתחילת ההסלמה עלה ל-18

   משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי מאז תחילת ההסלמה נהרגו 18 בני אדם בתקיפות צה"ל ברצועת עזה. כמו כן, נפצעו כ-50 פלסטינים נוספים.

  • צה"ל החל לתגבר את אוגדת עזה בכוחות קומנדו

   בשעות האחרונות החל צה"ל לתגבר את אוגדת עזה בכוחות חטיבת הקומנדו שמסיירים בין היישובים ונערכים לאפשרות של חדירת מחבלים מעל פני הקרקע וממנהרות. כמו כן, משאיות החלו לפרוק סוללות ארטילריה כדי להיערך לאפשרות של פעולה קרקעית. גורם צבאי מאוגדת עזה אמר לוואלה! NEWS כי יש תגבור נקודתי של קציני מילואים בכירים בעיקר למטה כדי להיערך לאפשרות של הידרדרות והרחבה של הפעילות הקרקעית.

  • נתניהו: פנינו לא להסלמה - אך זה יכול לקחת זמן

   ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "פנינו לא להסלמה, אך זה עוד יכול לקחת זמן". נתניהו הדגיש כי "אנחנו נחושים להגן על ארצנו. אם חשבו שהמטחים האלה יחלישו אותנו, הם טועים. יש להם ברירה אחת, להפסיק או לספוג עוד ועוד מהלומות".

  • השר פרץ: "כשאנחנו לא נישן טוב בלילה - אף אחד לא ישן"

   השר רפי פרץ אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "כשאנחנו לא נישן טוב בלילה, אף אחד לא ישן טוב בלילה". פרץ הוסיף כי "אנחנו לא ישנים טוב בלילה ואין ראש אחד בעזה שישן טוב. אנחנו חושבים שזה יהיה קצר, צריך אורח רוח".

  • השרה רגב: תומכת בסיכולים ממוקדים

   השרה מירי רגב אמרה בפתח ישיבת הממשלה כי היא תומכת בסיכולים ממוקדים. רגב סיפרה שסיירה אתמול בדרום ונפגשה עם תושבים בעוטף עזה. לדבריה, "ילדים קטנים אומרים לי שאנחנו מוכנים לשבת במקלטים כדי שנסיים עם הפעולה. אין לנו כוונה ללכת להסלמה, עשינו טיפול נקודתי בג'יהאד האסלאמי. לא נקבל פגיעה באזרחים ובמדינה".

  • מניין ההרוגים ברצועת עזה מתחילת ההסלמה עלה ל-16

   משרד הבריאות בעזה אישר כי ארבעה פלסטינים נהרגו בתקיפת צה"ל בזייתון שבמרכז רצועת עזה. כתוצאה מכך, עלה מניין ההרוגים ברצועת עזה מתחילת ההסלמה ל-16.

  • בנט: לא בטוח שמי שפוגע בנו ביום יעבור את הלילה

   שר הביטחון הנכנס נפתלי בנט אמר כי "הבוקר אנחנו שולחים מסר ברור לכל אויבנו בכל הגזרות: מי שמתכנן לפגוע בנו ביום, לעולם לא יהיה בטוח שיעבור את הלילה. הייתם ותישארו על הכוונת". בנט שיבח את עבודתם של צה"ל ומערכת הביטחון: "עושים הכל כדי שכולנו נוכל להמשיך לישון בשקט".

  • מטח רקטות לעבר יישובי המועצה האזורית גזר שבשפלה

   מטח רקטות שוגר לעבר יישובי המועצה האזורית גזר, בהם כרמי יוסף, חולדה, משמר דוד ונצר סירני. מדובר צה"ל נמסר כי הפרטים בבדיקה. דיווחים על יירוטים של כיפת ברזל.

  • מתחילת ההסלמה: 220 שיגורים מרצועת עזה חצו לשטח ישראל

   דובר צה"ל הודיע כי החל מתחילת ההסלמה זוהו כ-220 שיגורים משטח רצועת עזה שחצו לשטח ישראל. בנוסף לכך, עשרות שיגורים נוספים נפלו בשטח הרצועה. לוחמי כיפת ברזל יירטו כ-90% מהרקטות. כמו כן, כ-60% מכלל השיגורים נפלו בשטחים פתוחים.

  • מניין ההרוגים בעזה: 11 פלסטינים נהרגו בתקיפות צה"ל

   פלסטיני נהרג ושניים נפצעו בתקיפת צה"ל במרכז רצועת עזה ההרוג הוא אחד ממפקדי מחוז המרכז של הג'יהאד האסלאמי, חאלד מעוד פראג', בן 38. בעקבות זאת עלה מניין ההרוגים הפלסטינים מתחילת ההסלמה ל-11.

  • דיווח: חמאס והג'יהאד הודיעו כי מוקדם לדבר על רגיעה

   מצרים קיימה אתמול שיחות עם חמאס והג'יהאד האסלאמי, אך הארגונים הודיעו כי עוד מוקדם לדבר על רגיעה לפחות ב-48 השעות הראשונות ולפני שתגיע תגובה נרחבת לחיסול אל-עטא - כך דווח בעיתון הלבנוני אל-אחבאר. עוד דווח כי חמאס שוחח עם שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב ועם השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי.

  • מצבה של בת ה-8 שהתמוטטה באזעקה בחולון מוסיף להיות קשה

   מצבה של הילדה בת השמונה שהתמוטטה אתמול בעת אזעקה בחולון מוסיף להיות קשה, והיא מורדמת ומונשמת. עם זאת, חל שיפור קל במצבה והרופאים ממשיכים להילחם על חייה.

  • דובר צה"ל: הג'יהאד ימשיך לירות, הסבב עלול להימשך כמה ימים

   דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן, אמר בשיחה עם כתבים לענייני צבא וביטחון, כי הג'יהאד האיסלמי לא מתכוון לעצור את הירי. "למעשה עד לפני חצי שעה היה לנו שקט מעשר וחצי בלילה. הבוקר הגא"פ ממשיך לירות. הוא לא סוגר את האירוע. הוא ימשיך לירות בדומה למה שראינו אתמול". עוד אמר דובר צה"ל כי אזור גוש דן תוגבר במערכת כיפת ברזל, מאחר וסביר כי ימשיך הירי לכיוון, "תגברנו מערך גילוי ויירוט של כיפת ברזל בגוש דן. עדיין סביר שיהיה ירי של עשרות רקטות למרחב גוש דן".

  • פיקוד העורף: לא יתקיימו לימודים בדרום ובשפלה

   הרשויות בדרום ובשפלה נערכות להתמודדות עם סבב ההסלמה, וגם הבוקר לא יתקיימו לימודים. עם זאת, על פי הנחיות פיקוד העורף ומשרד החינוך, מוסדות החינוך בגוש דן ובירקון ייפתחו כסדרם, ואילו ביישובים הנמצאים במרחק של עד 40 ק"מ מגבול רצועת עזה בוטלו הלימודים. כך, בנס ציונה, שדרות, קריית מלאכי, אשדוד, אשקלון, באר שבע, רהט, חורה, יבנה והמועצות האזוריות שדות נגב, שער הנגב, גזר, אשכול, מרחבים, ובאר טוביה יישארו התלמידים בבתיהם גם מחר.

  • דיווח: מצרים מסייעת בתיווך בין ישראל לפלסטינים

   מצרים מתווכת בין ישראל לפלסטינים על מנת להגיע לרגיעה ברצועת עזה - כך דיווחה רשת אל-ערביה. זאת אחרי יממה של לחימה בין צה"ל לבין הג'יהאד האסלאמי. מוקדם יותר דווח כי שליח האו"ם לאזור, ניקולאי מלאדנוב, יצא לשיחות בהולות בקהיר.

  • 12.11.2019
  • סגן נשיא ארה"ב: "תומכים בזכות ישראל להגן על עצמה"

   סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס גינה את ירי הרקטות לעבר שטח ישראל. פנס צייץ כי "ברור שחמאס והג'יהאד האסלאמי מעדיפים את האלימות על פני שיפור חייהם של תושבי עזה. אמריקה תומכת באופן ברור בזכותה של ישראל להגן על עצמה".

  • משרד החינוך: הלימודים בגוש דן וירקון יתקיימו מחר כסדרם

   משרד החינוך הודיע כי בהתאם להנחיות פיקוד העורף, הלימודים בגוש דן, תל אביב וירקון יתקיימו מחר כסדרם. הלימודים במוסדות בטווח של 0-40 ק"מ מגבול רצועת עזה לא יתקיימו.

  • הנחיות פיקוד העורף: אין מגבלות על לימודים בגוש דן ובשפלה

   פיקוד העורף פרסם הנחיות עדכניות התקפות משעה זו עד מחר בשעה 20:00. על פי ההנחיות, באזורים דן, ירקון והשפלה ניתן לערוך התכנסויות של עד 300 איש בשטח פתוח, וללא מגבלות על התכנסות בשטחים סגורים. כמו כן, ניתן לקיים לימודים ואין מגבלות על מקומות עבודה.

  • יו"ר ועדת החוץ והביטחון אשכנזי ורה"מ נתניהו נועדו

   יו"ר ועדת החוץ והביטחון גבי אשכנזי וראש הממשלה בנימין נתניהו נפגשו הערב ושוחחו על המצב הביטחוני. לפגישה הצטרפו המזכיר הצבאי תת-אלוף אבי בלוט ומנהל ועדת חוץ וביטחון והיא עסקה בנושאים ביטחוניים בלבד.

  • נתניהו ובנט בהערכת מצב עם בכירי מערכת הביטחון

   ראש הממשלה בנימין נתניהו בהערכת מצב ביטחונית עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ר' המל"ל ובכירי מערכת הביטחון, בקריה בת"א. 12 בנובמבר 2019 (צילום: באדיבות המצולמים, חיים צח)
  • בכיר חמאס: אנחנו נחליט כיצד לנהל את המצב

   בכיר חמאס אסאמה חמדאן איים כי הארגון קובע את מה שקורה בשטח ויחליט כיצד לנהל את המצב. חמדאן הבהיר כי קיימת אחדות בין הפלגים, והוסיף כי "נצא מהסבב הזה עם ניצחון חדש, נקבע את כללי העימות ונפסיק את מדיניות החיסולים". לדבריו, "הסבב הזה יביא להפסד של נתניהו בבחירות ובעתידו הפוליטי".

  • מקור דיפלומטי: שליח האו"ם למזה"ת יוצא לקהיר

   מקור דיפלומטי: שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב יוצא באופן "דחוף" לקהיר כדי לסייע במאמצי ההרגעה המצריים. האו"ם היה מעורב במהלך כל היום במאמצים לעצור את ההסלמה.

  • צה"ל תקף עמדת שיגור של הג'יהאד האסלאמי ברצועה

   דובר צה"ל הודיע כי כלי טיס תקף עמדת שיגור תת-קרקעית של הג'יהאד האסלאמי בצפון רצועת עזה. בצה"ל הודיעו כי "מדובר בעמדה ששימשה לשיגור רקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל מוקדם יותר היום".

  • דובר הג'יהאד: ישראל לא תקבע את המועד לסיום הסבב

   דובר הג'יהאד האסלאמי אבו חמזה איים כי ישראל לא תקבע את המועד שבו יסתיים הסבב הנוכחי. הדובר הדגיש כי הארגון לא יאפשר לחזור למדיניות החיסולים. "אנו מתאבלים על השהידים והלוחמים שלנו ובראשם אבו אל-עטא ומטילים על האויב את האחריות המלאה", מסר הדובר. "השעות הקרובות יוסיפו תוקפנות חדשה לרשימת המפלות של ראש ממשלת האויב שהביא לציונים רק הרס, מלחמה וחורבן".

  • הלימודים בדרום ובשפלה לא יתקיימו מחר

   עיריות ורשויות בדרום ומרכז הודיעו כי הלימודים לא יתקיימו גם מחר. הלימודים בוטלו בראשון לציון, שדרות, קריית מלאכי, אשדוד, אשקלון, באר שבע, יבנה, רהט, חורה ובמועצות האזוריות שדות נגב, שער הנגב, אשכול, מרחבים ובאר טוביה.

  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully