וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההסתדרות: נשבית המשק אם המשבר ברשויות לא ייפתר

עינב בן יהודה

29.10.2006 / 10:41

יו"ר ההסתדרות: ברשויות רבות העובדים עדיין לא קיבלו שכר ובחלקן לא מופרשים עבורם תשלומים עבור התנאים הסוציאלים

יו"ר ההסתדרות עופר עיני, פנה לשר האוצר אברהם הירשזון ולשר הפנים רוני בר-און, והתריע כי אם לא ייפתר משבר השכר ברשויות, תשבית ההסתדרות את המשק בתוך שבועיים.

ברשויות לא מעטות נמשכות הלנות שכר העובדים. בהסתדרות טוענים כי בעילבון, עמנואל, דלית אל כרמל, אעבלין, ג'וליס, ראמה, ג'סר א זרקא, כפר קאסם, כפר יסיף, ייסוד המעלה וטייבה - בהם היו העובדים אמורים לקבל עד שלוש משכורות עד ערב ראש השנה - לא יושם ההסכם שנחתם. בנוסף, ברשויות נוספות: טירה, זרזיר, ביר אל מכסור, קציר-חריש, קלנסואה, אופקים וקרית שמונה, בהן קיבלו העובדים את חובות העבר, נוצרה הלנת שכר חדשה והעובדים לא קיבלו את שכר ספטמבר. זאת ועוד, ברשויות רבות עדיין לא מעבירים את הכסף שמפרישים העובדים לקרנות הפנסיה וההשתלמות. על פי הערכות ההסתדרות, מדובר בכ-40 אלף עובדים.

עיני מזכיר כי ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה כללי במשק במהלך יולי והסכימה לדחות את יישומו, בכפוף לכך שעד לסוף ספטמבר ייחתם הסכם המתווה פתרון הסדרת תשלום החובות לקופות ולקרנות של כל העובדים בשלטון המקומי. "לצערי, עד למועד זה, סוף חודש אוקטובר, לא סוכם המתווה כלל. חמור מכך, משיחה שקיימתי עם חברי הצוות המקצועי מטעם ההסתדרות, הסתבר כי מרכיבים מרכזיים ויסודיים במתווה זה, על אף שסוכמו, עדיין חסרים". אומר עיני.

עוד הוסיף עיני, כי למרות ההסכמות בנוגע לתשלום חובות השכר לעובדים עד לערב ראש השנה, ברשויות מקומיות רבות לא שולם מלוא השכר בהתאם להסכמות. "יתרה מזאת, התברר לי כי ברשויות מקומיות רבות, חזרו המעסיקים להלין את שכרם של העובדים. בכוונתי לפעול, בכל דרך ובכל אמצעי, אפילו החמורים והקשים ביותר, להפסקה מיידית של התופעה ומניעת הישנותה. לאור האמור לעיל, ככל שלא יסוכם המתווה להסדרת תשלום החובות לקופות ויימצא פתרון מהותי ומשמעותי לתופעת אי תשלום השכר ברשויות ואי העברת ההפרשות לקופות, לכל היותר בתוך שבועיים מהיום, לא תיוותר בידי כל ברירה, אלא לנקוט צעדים הדרושים והמתחייבים".

עיני מדגיש כי אינו שש לשביתות ולעיצומים, "אלא שבמצב חמור שכזה, שבו עובדים אינם מקבלים שכר, לא אוכל לשבת בחיבוק ידיים ולא לעשות דבר. כשרים בממשלה, יש בידיכם את כל הסמכויות והכוח למצוא פתרון מיידי למשבר החמור בשלטון המקומי, במטרה למנוע את הפגיעה הצפויה כתוצאה משביתה כללית במשק", כותב עיני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully