פרנק לואי: "לא התמודדתי על רכישת בנק לאומי"

אתמול נודע כי הפרקליטות בודקת חשד לפיו סייע אהוד אולמרט למקורביו במכרז למכירת לאומי

טל לוי
25/10/2006

"מעולם לא התמודדתי על רכישת בנק לאומי, ולכן אין שחר לטענות בדבר מעורבותי בפעילות בלתי נאותה - כך מוסר היום פרנק לואי באמצעות משרד יחסי הציבור גיתם. אתמול פורסם כי היועץ המשפטי לממשלה בודק אפשרות לפיה ניצל אהוד אולמרט את מעמדו לרעה כדי לשנות את תנאי המכרז למכירת גרעין השליטה בבנק לאומי למקורביו דניאל אברמס ופרנק לואי. אולמרט כיהן כממלא מקום שר האוצר ב-2005. דוברו של לואי דחה את הטענה לפיה היה לואי מעורב בפעילות בלתי נאותה בישראל.

"בעבר, נערכה פנייה אל משפחת לואי להצטרף לקונסורציום, בכדי להשתתף בהצעה לרכישת החזקות בבנק לאומי", מוסרים מגיתם, "ולאחר בחינת ההשקעה, ולאחר ביצוע בדיקות נאותות ראשוניות, הוחלט לא להמשיך בפעילות הקונסורציום ולא להשתתף במכרז לרכישת מניות בבנק לאומי. למשפחת לואי לא היתה ואין לה גם היום מעורבות כלשהי בבנק לאומי".

על פי הטענות, שפורסמו לראשונה על ידי העיתונאי יואב יצחק, בעת שאולמרט כיהן כממלא מקום שר האוצר ב-2005 הוא פעל לכאורה כדי לסייע לידידו, איל הנדל"ן האוסטרלי פרנק לואי, במכרז למכירת גרעין השליטה בבנק לאומי, ובפעולותיו עבר עבירות של מרמה והפרת אמונים. המכרז למכירת מניות גרעין השליטה של המדינה בבנק לאומי הושלם בנובמבר 2005, וזכתה בו קבוצת הקרנות סרברוס-גבריאל. קבוצת המשקיעים שבה התמודד לואי על רכישת הבנק לא זכתה במכרז.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully