וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתגייס? בוא להיות סופר סת"ם בצה"ל!

24.10.2006 / 13:10

קורס חדש שיפתח בצה"ל יכשיר את המתגייסים להיות סופרי סת"ם ומתקני ספרי תורה. המועמדים יאותרו במוסדות תורניים בארץ

הרבה קורסים מוצעים למתגייסים לצה"ל, הקרביים והלא קרביים, אבל אם חשבתם שבצה"ל כיסו את כל קשת האפשרויות לתרומה למולדת- טעיתם. בימים אלו הודיעו בצה"ל על פתיחת קורס למקצוע סופרי סת"ם ולמתקני ספרי תורה מוסמכים. בעיתון "במחנה" דווח כי הקורס התקדימי עתיד להיפתח כבר בחודשים הקרובים בבסיס ההדרכה של חיל השלישות בצריפין (בה"ד 11). במהלך ההכשרה, ילמדו החניכים כיצד לתקן את יריעות ספרי התורה, ואף יתנסו בתיקון הכתובים.

כיום מחזיק הצבא בספרי תורה רבים שחלקם הגדול נשחק, בעקבות הזמן הרב שהוחזקו על-ידי צה"ל. הליך התיקון של הספרים מתבצע כיום על-ידי חיילי היחידה לתיקון ספרי תורה, הממוקמת בבסיס הרבנות הצבאית בצריפין. ואולם, העוסקים במלאכה לא הוכשרו לתפקיד בקורס צבאי רשמי, אלא הסתפקו בהחזקת תעודות סופרי סת"ם (ספרים, תפילין ומזוזות).

את המחזור הראשון של הקורס, הצפוי להימשך מספר שבועות, יחנכו כעשרה חיילים, שיאותרו טרם גיוסם במוסדות תורניים, לרבות ישיבות הסדר ובתי-כנסת. "בקורס ישולבו תכנים כמו תיקון ותפירת יריעות ו'חיול' הספרים", הסביר ראש מדור ניפוק והשברה בבסיס הרבנות הצבאית, סרן יונתן מנוס. "חניכי הקורס גם ילמדו כתיבת סת"ם, אך הם יעסקו במינימום ההכרחי לתיקון הספרים".

לדברי סרן מנוס, באחרונה אף נרכשו שולחנות וכיסאות אורתופדיים לטובת סופרי סת"ם בבסיס, הנאלצים בעקבות דרישות התפקיד לשבת במשך שעות ארוכות. כמו כן, צפויים נציגי מפקדת קצין הרפואה הראשי להגיע לקורס על מנת להרצות בפני החניכים על צורת ישיבה נכונה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully