וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר הכנסת: לא אתן לפגוע בתנאי הח"כים לשעבר

צבי זרחיה

17.10.2006 / 6:59

מדי שנה מממנת הכנסת הוצאות טלפון בכ-2 מיליון שקל ועיתונים בכ-360 אלף שקל, עבור כ-200 ח"כים לשעבר

"לא אתן לפגוע בתנאים של חברי הכנסת הגמלאים" - כך אמרה אתמול יו"ר הכנסת ח"כ דליה איציק (קדימה) בכינוס של עמותת הח"כלים (חברי הכנסת לשעבר) שנערך במשכן הכנסת. איציק אמרה את הדברים בתגובה לפנייתו של הח"כ לשעבר גדעון בן ישראל, שקבל על הכוונה לצמצם את תקופת ההטבות לטלפון ולעיתון חינם לח"כים לשעבר.

מדי שנה מממנת הכנסת הוצאות טלפון בכ-2 מיליון שקל ועיתונים בכ-360 אלף שקל נוספים עבור כ-200 ח"כים לשעבר. המדובר בהחזר שנתי של 841 שקל עבור כל שנת כהונה, עד לתקרת החזר של 8,406 שקל בשנה - לכל חבר כנסת שצבר מעל 10 שנות כהונה. כמו כן, כל חבר כנסת לשעבר זכאי למימון עיתון יומי חינם מהכנסת למשך כל חייו, בעלות של 1,800-1,200 שקל בשנה.

ועדת גרונאו לבחינת שכרם ותנאיהם של חברי הכנסת התכנסה לפני שבועיים ובחנה מחדש את החלטתה מפברואר 2006, לפיה החל מ-2008 יפסיקו הח"כים לשעבר לקבל החזר על חשבון המדינה בגין שיחות טלפון ועיתון יומי חינם. הוועדה נדרשה לעניין לפני שמונה חודשים, בעקבות סדרת כתבות שפורסמו אז ב-TheMarker בנוגע לתנאיהם של הח"כים הפורשים.

הוועדה הציעה אז שהזכאות לטלפון ולעיתון חינם לח"כים שיפרשו מהכנסת ה-16 תהיה למשך שנה, עד מרץ 2007, ולגבי ח"כים שכבר פרשו בעבר - עד מארס 2008. ואולם, ועדת הכנסת סירבה אז לאשר את ההמלצות האלה לגבי הח"כים הפורשים.

יו"ר הכנסת לשעבר דן תיכון, שנבחר אתמול ליו"ר עמותת הח"כלים, הביע התנגדות חריפה לביטול הזכאות לכל החיים לטלפון ולעיתון חינם לחברי הכנסת לשעבר, בטענה שמדובר בחלק מתנאי העבודה שניתנו לח"כים לשעבר, במסגרת הסדרי הפרישה. "אין לפגוע בהסכמים שכבר נחתמו עם חברי הכנסת לשעבר", טען תיכון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully