וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ספורטיגנבט מכרה את החטיבה בארה"ב תמורת 1$

טלי גולדשטיין

13.10.2006 / 11:14

הסיבה: החקיקה שאוסרת שימוש בכרטיסי אשראי לתשלום בהימורים מקוונים בארה"ב

חברת ההימורים המקוונת הבריטית ספורטיגנבט, מכרה את חטיבת פעילותה בארה"ב תמורת דולר בודד. מניתה עולה כרגע ב-5.8% בבורסת לונדון.

בהצהרת החברה נאמר כי "מניות ונכסי ספורטינגבט בארה"ב הוערכו בדולר אחד, והיא שוחררה מחובותיה העודפים בסך 13.2 מיליון דולר. אם היתה פושטת רגל, ההנהלה מעריכה כי עלות הניתוק וסגירת החברה היה עומד על כ-14 מיליון דולר - זהו חיסכון של 27.2 מיליון דולר".

מניות חברות ההימורים המקוונות בבריטניה נתונות במשבר אדיר, לאחר שבתחילת החודש אישר הקונגרס חקיקה שתאסור על שימוש בכרטיסי אשראי לתשלום בהימורים מקוונים בארה"ב.

ההשפעה על חברות ההימורים המקוונות, שפועלות ברובן ממקלטי מס כמו גיברלטר, ונסחרות בבורסת לונדון, קשה, שכן חלק גדול מאוד מהכנסותיהן מתקבל מהימורים בארה"ב. חברות ההימורים עושות מאמצים להפחית את החלק המגיע מהמהמרים האמריקאים. ואולם עדיין מדובר, במרבית החברות, בהכנסה משמעותית ובהשפעה דרמטית על התוצאות הכספיות שהלן.

בהצעת החוק שאושרה, מופיעים גם סעיפים שעשויים להקשות על מפרסמים של אתרי הימורים, ומוטל איסור על חברות הימורים לגבות כסף על הימורים ברשת, גם אם הכספים יעברו לחברות דרך הבנקים. המשמעות היא שכעת החוקים בשמונה המדינות בארה"ב האוסרות במפורש על הימורים ברשת (כמו לואיזיאנה), עולים מדרגה ונהפכים לחוק פדרלי.

מאז החקיקה, חברת פיירגראונד גיימינג (Fairground) הודיעה כי תחדל לקבל הימורים מלקוחות בארה"ב ברגע שנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, יחתום על החוק החדש. מרבית הכנסותיה של פיירגראונד - כ-70% - מגיעות מארה"ב. לפיירגראונד מצטרפות פיירוואן (FireOne), חברה העוסקת בעיבוד תשלומים בכרטיסי אשראי עבור תעשיית ההימורים באינטרנט, שהודיעה כי תפסיק באופן מיידי את ביצועם של תשלומים מארה"ב, וליז'ר אנד גיימינג (Leisure and Gaming), שהחליטה להפסיק את פעילותה בארה"ב ולהתמקד בשוק הבריטי והאיטלקי.

חברות מובילות במגזר - כמו פארטי גיימינג, הגדולה בתחום, ש-78% משחקניה הגיעו מארה"ב, ו-888, שבבעלות האחים שקד ובן-יצחק, אשר 50% משחקניה היו אמריקאים - כבר הודיעו כי ישעו את פעילותן בארה"ב. גם פלייטק שבשליטת טדי שגיא הודיעה שהיא מפסיקה לתת רשיונות לשימוש בתוכנה שלה, למפעילים שמקבלים הימורים משחקנים אמריקאים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully