וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ספר הבז': כלכלת ארה"ב ממשיכה לצמוח

סוכנויות הידיעות

12.10.2006 / 20:56

מרבית מחוזות הבנק דיווחו על האצה בצמיחת הצריכה הפרטית, אם כי נרשמה האטה כללית במכירות רכב ובמגזר הדיור

הצריכה הפרטית והביקוש לשירותים בארה"ב צברו תאוצה בחודש שעבר, למרות "התקררות רחבת היקף" בשוק הדיור, במה שעשוי להצביע על כך שצפויה נחיתה רכה של הכלכלה האמריקאית. כך עולה מהדו"ח של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית, המכונה "הספר הבז'", שפורסם היום.

מקרב 12 מחוזות הבנק הפדרלי, דיווחו רוב המחוזות "על כמה סימנים להתגברות לחצי התמחור", ועל "חוסן כללי" במגזר הייצור. ארבעה מחוזות של הבנק דיווח על "התחזקות" הצמיחה הכלכלית, שניים דיווחו על "התקררות", ושאר המחוזות דיווח על צמיחה "מתונה או מעורבת".

"מרבית מחוזות הבנק דיווחו על האצה בצמיחת הצריכה הפרטית, אם כי נרשמה האטה כללית במכירות רכב ובמגזר הדיור", נאמר בדו"ח. "למרות שמרבית המחוזות דיווחו על הכלת לחצי התמחור, מחירי התשומות רשמו עלייה במספר מחוזות, ומספר דיווחים אף דיברו על כך שיותר עסקים החלו לגלגל הלאה את עליות המחירים".

חברי ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) הביעו דאגה מכך שקיימת "סכנה ניכרת" לכך שהאינפלציה לא תתמתן בהתאם לתחזיות, וציינו כי יש לפעול באופן שיבטיח ירידה באינפלציה. כך לפי פרוטוקול ישיבת הוועדה שנערכה ב-20 בספטמבר, ואשר פורסם אתמול. "רמתו הנוכחית של מדד הליבה של האינפלציה, אם תישאר כזו, גבוהה מהרמה שעולה בקנה אחד עם יציבות מחירים, ומשתתפי הישיבה הדגישו את החשיבות של הבטחת התמתנות של האינפלציה", נאמר בפרוטוקול. "חברי הוועדה המשיכו לראות סיכון ניכר לכך שהאינפלציה לא תתמתן לפי תחזית הוועדה".

התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון השלישי ב-2.3%, לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 2.8%. כך עולה מסקר הכלכלנים של העיתון "וול סטריט ג'ורנל" שפורסם מוקדם יותר היום. קיצוץ תחזית הצמיחה לעומת הסקר החודש הקודם, בא על רקע המשך ההאטה בשוק הדיור האמריקאי. עם זאת, הותירו הנסקרים ללא שינוי את תחזית הצמיחה לרבעון הרביעי של השנה ולמחצית הראשונה של שנת 2007 ברמה של כ-2.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully