פישמן מכר השליטה באליאנס תמורת 37.5 מיליון דולר

העסקה משקפת פרמיה של 20% לשווי השוק של החברה. זהות הקונה לא ידועה

עומר שרביט
12/10/2006

אליעזר פישמן ממשיך למכור את נכסיו כדי לממן את הפסדיו מההימור הכושל על הלירה הטורקית, שהסב לו הפסד של 2.5-1.5 מיליארד שקל. מספר ימים לאחר הדיווח על המגעים למכירת חלק מאחזקתו בדרבן לאילן בן דב, מודיע פישמן כי חתם על הסכם למכירת השליטה בחברת אליאנס לפי שווי של 48 מיליון דולר.

המכירה משקפת פרמיה של 20% על שווי השוק של החברה. זהות הקונה לא ידועה ובחברה אומרים כי מדובר בחברה זרה לא מוכרת. מרבית התמורה, בהיקף של כ-37.5 מיליון דולר, תגיע לפישמן עצמו שמחזיק כ-78% באליאנס.

פישמן התחייב לא לנהל מגעים עם גורמים אחרים בקשר למכירת אחזקותיו באלינאס למשך תקופה של 75 יום. השלמת העסקה כפופה להשלמת המו"מ, ביצוע בדיקת נאותות על ידי המשקיעים וחתימת הסכם מחייב. במידה שתושלם עד סוף 2007, פישמן יחזיר את הכספים שהפסידה אליאנס בגין עסקות המט"ח שביצעה עבורו.

לפני מספר ימים דווח על מו"מ נוסף בחברה ציבורית של פישמן, דרבן, שבמסגרתו עומד אילן בן דב לרכוש מפישמן 22.5% בחברה לפי שווי של כ-800 מיליון שקל. במסגרת מסע המכירות, מכר פישמן 16% מחברת האשראי ויזה כאל בכ-240 מיליון שקל; 60% מקווי זהב בכ-360 מיליון שקל; את מתי וגן פלח בכ-80 מיליון שקל; ואת בונז'ור, שבה מכר את מלוא השליטה לאסם, בכ-120 מיליון שקל. בהינתן שעסקות דרבן ואליאנס ייצאו לפועל, יעמוד היקף המכירות של פישמן על כ-1.26 מיליארד שקל

סך הפסדיה של אליאנס מפוזיציות המט"ח שפתחה ושאינן קשורות לליבת עסקיה, מסתכמים ב-11.1 מיליון דולר. החברה עוסקת בייצור ובשיווק של צמיגים ואבובים. היא פועלת בתעשיית הצמיגים כ-40 שנה והפכה לחברה ציבורית ב-1993. אליאנס מייצרת את מוצריה בחדרה ומייצאת כ-80% מסך המחזור לחו"ל. מנייתה ננעלה היום בירידה של 2.6% במחזור לא מהותי.

אליאנס מנוהלת על ידי יוסי אנגליסטר והאיש הדומיננטי בה הוא ישראל (איזיה) צ'ציק. ההפסדים מההימור במט"ח העבירו את החברה להפסד במחצית הראשונה של השנה. אליאנס הפסידה 12.2 מיליון דולר, לעומת רווח של כ-14 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2005. מכירות החברה במחצית הראשונה הסתכמו בכ-78 מיליון דולר, בדומה לאשתקד. הרוכשים יתקשו להחזיר את השקעתם במהרה, שכן אליאנס לא חילקה דיווידנדים בשנים האחרונות ויתרת ההפסדים שלה עומדת על כ-15 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully