וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר ומנכ"ל מקאפי התפטר בשל בייקדייטינג

סוכנויות הידיעות

11.10.2006 / 16:04

בנפרד, המוציאה לאור המקוונת Networks CNET הודיעה על עזיבתו של יו"ר ומנכ"ל החברה שלבי בוני בשל אותן עברות

יו"ר ומנכ"ל יצרנית תוכנות האבטחה מקאפי (סימול MFE), ג'ורג' סמנוק, התפטר לאור ממצאי חקירת הבקדייטינג באופציות המניות. החקירה נוהלה על ידי ועדה מיוחדת של מועצת המנהלים של החברה. מועצת המנהלים פיטרה את נשיא החברה, קווין וייס.

המועצה מינתה את דייב פולר לנשיא ומנכ"ל לתקופת ביינים. פולר כיהן 6 שנים כמנכ"ל ונשיא בורלנד סופטוור, ובינואר 2006 הצטרף למועצת המנהלים של מקאפי. בהצהרתו אמר סמנוק, כי התפטרותו היא לטובת החברה, בעלי המניות והעובדים. "אני מצטער שחלק מפרשת האופציות התרחשה בעת כהונתי".

מקאפי דיווחה באוגוסט על אי סדרים בהקצאת מענקי האופציות שנתגלו בחקירה פנימית של החברה. החברה מסרה, כי ועדה מיוחדת של מועצת המנהלים מצאה מספר מקרים של תארוך בדיעבד (backdating) במענקי האופציות - כאשר תאריך הענקת האופציות שונה בדיעבד על מנת להביא להגדלת הרווח מהאופציות. כתוצאה מכך, הודיעה החברה כי לא ניתן יותר להסתמך על דו"חותיה הכספיים מהשנים 2005-2001 ועל דו"חות הרבעון הראשון של 2006.

בעקבות ממצאי חקירת הוועדה, יעמוד סכום ההוצאות שתאלץ לשלם, עקב השינויים בדו"חות, על 100-150 מיליון דולר. מקאפי פיטרה בחודש מאי את יועצה הכללי קנת רוברטס בשל מעורבותו בפרשה.

בנפרד, המוציאה לאור המקוונת Networks CNET הודיעה על עזיבתו של יו"ר ומנכ"ל החברה שלבי בוני. היועץ הכללי ומנהל כוח האדם של החברה התפטר, גם כן, כתוצאה מחקירת אופציות פנימית.

ממצאי החקירה הראו כי התגלו אי סדרים במענקי האופציות, הכוללים תארוך מחדש, בתקופת הנפקת החברה ב-1996 עד ל-2003. הנהלת CNET צופה, כי החברה תאלץ לשנות את הצהרותיה כדי לכלול חיובים שלא במזומן לטובת תשלום פיצויים הקשורים לפרשת האופציות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully