וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חדש בארה"ב: אבא מקרטון

30.9.2006 / 18:02

המשמר הלאומי בארה"ב מחלק לילדים שאבותיהם משרתים מעבר לים דמויות קרטון שלהם. המשמר הלאומי: קיבלנו תגובות מדהימות

המשמר הלאומי במיין ארה"ב מחלק לילדים שאבותיהם הוצבו הרחק מהבית דמויות קרטון של האבות החיילים. כך מדווח עיתון הניו יורק טיימס. הילדים מכנים את דמויות הקרטון של האבות "אבות שטוחים" על שום דו מימדיותם של בובות הקרטון.

מארק סמית, אביה של ביילי בת ה-9, משרת ביחידת המשמר הלאומי שמוצבת באפגניסטן. מארק לא יכול היה ללוות את ביילי לבית הספר ביום הראשון של הלימודים ולכן היא לקחה איתה את דמות הקרטון שלו. לאחר מכן היא ואחיה הצטלמו עם "האבא השטוח" שלהם, כשדמות הקרטון נפלה לרצפה אמרה ביילי תוך שהיא מתגלגלת מצחוק "תפסיק עם זה כבר אבא שטוח, זה לא מצחיק".

במשמר הלאומי מסבירים שהם נוהגים לחלק למשפחות את דמויות הקרטון של האבות החיילים משום שזה עוזר לבני המשפחה להרגיש קרובים לחיילים המוצבים אלפי מיילים הרחק מהבית. ולאחרונה התופעה הפכה כה נפוצה עד שניתן לראות את האבות השטוחים בכל מקום, במשחקי הכדורגל של הילדים, בבתי הקפה ואפילו בחתונות.

סמלת ברברה קלודל, הממונה על יחידת המשפחות במשמר הלאומי במיין, סיפרה כי "התגובות לאבות השטוחים היו מדהימות. המשפחות כל כך מתגעגעות לחיילים עד שהן לוקחות איתן את דמויות הקרטון לכל מקום כמעט".

"ג'סיקה השטוחה" הולכת לנשף

מאז ינואר חילק המשמר הלאומי למעלה מ-200 דמויות קרטון של חיילים למשפחות. אף על פי שיחידות אחרות של המשמר הלאומי ברחבי ארה"ב ממליצות גם כן על חלוקת דמויות הקרטון למשפחות, מפיקוד המשמר הלאומי נמסר כי רק במיין מחלק המשמר הלאומי דמויות קרטון לכל משפחה שמבקשת זאת. בשאר חלקי ארה"ב התופעה אינה כה נפוצה ובמקומות מסויימים היא אינה מוכרת כלל.

"אבות שטוחים" קיימים במשפחות של אנשי צבא מאז שנת 2003. הכל התחיל כאשר סינדי סורנסון, שבעלה הוצב בעיראק, ביקשה להכין דמות מקרטון בגודל אמיתי של בעלה על מנת שבתם שהייתה בת שנה וחודש באותו זמן תוכל לזהות את אביה. סרונסון סיפרה שדמות הקרטון סייעה לבתה לזהות את אביה כאשר הוא הגיע לחופשה בבית, היא סיפרה כי "כשהיא ראתה את אביה יורד מהמטוס היא התחילה לצעוק בהתרגשות אבא! הנה אבא!"

איליין דאמלר, שכתבה ספר על התמודדות עם אבות שהוצבו הרחק מהבית, שמעה על רעיון האבות השטוחים והכניסה אותו לספרה. עד מהרה החלו משפחות של חיילים ברחבי ארה"ב ליזום בעצמם הדפסה של תמונות יקיריהם על קרטון. ואבות שטוחים החלו לצוץ בכל רחבי המדינה.

קרול קמפבל שבתה ג'סיקה בת ה-24, מוצבת מעבר לים, מציינת על גב דמות הקרטון שלה את כל המקומות בהם ביקרה "ג'סיקה השטוחה". ביוני למשל, שימשה "ג'סיקה השטוחה" כמשגיחה בנשף בית הספר של אחותה הקטנה. קמפבל סיפרה שבתחילה אחותה הקטנה של ג'סיקה חשבה שזה רעיון מוזר מאוד, ואפילו כלב המשפחה התקשה להתרגל לנוכחות של דמות הקרטון, ועל כן נהג לנבוח עליה ממושכות. עכשיו, אומרת קמפבל, שניהם כבר התרגלו.

"בהתחלה זה יכול להיות קצת מרתיע" הסבירה קמפבל, "אבל עבורי זה לא היה כך כלל. החיילים השטוחים באמת מצליחים להוות מקור לנחמה עבורנו, ואני מוכנה להתנחם בכל דרך אפשרית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully