פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מוריס גרין טס לזהב ב-100 מ'

   פציעה, רוח נגדית ותחרות קשה, לא עצרו את התותח מקנזס בדרך לתואר עולמי שלישי במאה מטר ולאחת התוצאות הטובות בהיסטוריה - 9.82 שניות

   כל ההצהרות וההפחדות של יריביו לא ממש עשו לו את זה. כולם ידעו שהכל תלוי רק במוריס גרין. ירוץ טוב - הזהב ב-100 מ' יהיה שלו. ירוץ פחות טוב - ואולי ישאר סיכוי קלוש לטים מונטגומרי או דוויט צ'יימברס. אבל גרין יצא כמו תותח לגמר ה-100 מ' ולמרות רוח נגדית של כחצי מטר לשניה ופגיעה בברך, שהאיטה אותו בעשרים המטר האחרונים, סיים בתוצאה אדירה של 9.82 ש'. גרין, בן 25, הישווה את שיאו של קארל לואיס הגדול שלקח שלוש מדליות זהב באליפויות העולם של 83', 87', ו-91', לפני שהתאחדות האתטיקה החליטה לקיים את המשחקים פעם בשנתיים.

   חמישה ספרינטרים ירדו בריצת הגמר מעשר שניות והפכו את הריצה לאחת הטובות בתולדות האתלטיקה. ארה"ב השלימה מאזן מדליות מושלם, כאשר טים מונטגומרי לקח את הכסף עם 9.85 ש' וברנארד וויליאמס את הארד עם 9.94 ש'. אטו בולדון, הלוזר הניצחי מטרינידד, סיים רביעי בזמן של 9.98 ש'. דווין צ'יימברס הבריטי נדחק למקום החמישי עם זמן של 9.99 ש'.

   במקצה חצי הגמר נאלצו הרצים להתמודד עם רוח נגדית חזקה. התוצאות היו בהתאם. אף אצן לא ירד את גבול עשר השניות, כאשר גרין מסיים ראשון בזמן של 10.01 ש'. דונובן ביילי, אלוף העולם לשעבר, סיים שישי במקצה שלו בזמן רע של 10.33 ש'. בסיום הריצה הודיע ביילי כי זוהי התחרות האחרונה בה הוא משתתף. אלוף העולם והאלוף האולימפי לשעבר בן ה-33 מקנדה זכה באליפות העולם בגטבורג 95' ולקח את התואר האולימפי באטלנטה 96' עם שיא עולמי של 9.84 ש'. אתמול אמר ביילי: "זהו. לא עוד מירוצים ולא עוד תחרויות". בשנת 98' קרע ביילי את גיד האכילס שלו, פציעה ממנה לא הצליח להתאושש.

   פרוחורובה בקרב 7, זיולוקובסקי ביידוי פטיש

   בתחרות הקרב 7 ניצחה ילנה פרוחורובה מרוסיה עם תוצאה של 6,694 נקודות. האתלטית הרוסיה הגדילה ביום השני של התחרויות את הפער מהדולקות אחריה, ניצחה במיקצה הקפיצה למרחק ובסך הכל שלטה בתחרות מתחילתה. פורוחורובה, בת 23 בלבד, שיפרה את השגה מסידני, אז סיימה את התחרויות עם 6,531 נקודות ומדליית כסף. במדליית הכסף זכתה מדליסטית הארד מסידני, נטליה סזנוביץ' מבלארוס, עם 6,539 נקודות. את הארד לקחה שליה בורל מארה"ב עם 6,472 נקודות.

   בהדיפת ברזל נשים זכתה יאנינה קורולצ'יק מבלארוס עם הדיפה של 20.61 מ'. האתלטית הבלארוסית , שזכתה במדליית הזהב בסידני, שיפרה גם את השיא הלאומי של ארצה. קורולצ'יק שיפרה את תוצאת המוקדמות שלה שעמדה על 19.87 מ' וניצחה בהפרש גדול את נאדין קליינרט שמידט הגרמניה שלקחה את הכסף עם תוצאה של 19.86 מ'. ויטה פבליש זכתה בארד עם 19.41 מ'.

   ביידוי פטיש לגברים זכה במדליית הזהב סז'ימון זיולקובסקי מפולין עם זריקה למרחק של 83.38 מ'. זיולקובסקי שיחזר את המקום הראשון מסידני אז הספיק לו יידוי למרחק של 80.02 כדי לזכות בזהב. בנוסף שבר את שיא האליפות ושיפר את שיאו הלאומי בפעם השלישית העונה. המיידה הפולני הקדים את קוז'י מורופושי מיפן שהשיג 82.92 מ'. את הארד נטל איליה קונובאלוב מרוסיה עם 80.27 מ'.