הדולר היציג ירד ל-4.303 שקלים

אקסלנס: "חלק ניכר מהתחזקות השקל נובע מגופים זרים שעדיין ממשיכים להאמין במטבע"

טל לוי
27/09/2006


"השקל מתוק מדבש", ציין בשבוע שעבר מנהל חדר עסקות מט"ח באקסלנס גלובל מרקטס, אילן אנגל, ונראה כי השקל הופך להיות מתוק יותר ויותר. הדולר איבד היום 0.3% ושערו נקבע על 4.303 שקלים. היורו איבד 0.37% ושערו נקבע על 5.46 שקלים.

אתמול בסוף היום נפל הדולר לרמה של 4.305 שקלים, אולם התאושש מעט בהמשך", אומר אנגל. "מרגע ששברנו את רמת 4.35 השקלים, שהיוותה רמת תמיכה חזקה, החלו להגיע הרבה הוראות סטופ-לוס (הוראות מכירה שמטרתן למנוע הפסדים גבוהים מדי - ט.ל.) ושחקנים רבים עידכנו את תיק המט"ח, כך שהשוק ירד בצורה מהירה למדי מ-4.35 שקלים בתחילת השבוע ל-4.32 שקלים".

סיבות נוספות לירידה הן סוף הרבעון שמגיע ביום שישי. באופן מסורתי גופים גדולים, כמו בנקים, מעוניינים בדולר נמוך בתקופה זו, בשל התחייבויות מאזניות, ולכן ניכרת בשוק תנועה שמטרתה להוריד את שער הדולר. לאחר תום הרבעון צפוי להיחלש הלחץ המופעל על הדולר ואז יש לבחון את המצב הכלכלי ואת ההתפתחויות הפוליטיות והבטחוניות.

"חשוב להדגיש שהעוצמה של השקל מרשימה במיוחד, כי היא באה גם כנגד התחזקות של הדולר בעולם ביומיים האחרונים ובניגוד להיחלשות שחלה בשווקים המתעוררים, כמו טורקיה וברזיל", אומר אנגל. "נראה שמחיר היעד לימים הקרובים הוא 4.30 שקלים ובתסריט קיצוני אפילו לכיוון 4.28 שקלים".

אנגל מציין גם כי חלק ניכר מההתחזקות של השקל עדיין מגיע מכיוון גופים זרים שממשיכים להגדיל פוזיציות שקליות ורואים יעד מחירים לסוף שנה של 4.20 שקלים ומטה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully