תיק קצב: מהתלונות ועד כתב האישום

קצב: הכי קשה לי עם העצב בעיני המשפחה

בראיון ל"ידיעות אחרונות" התייחס הנשיא לחברים שנטשו, למחשבות אובדניות והודה: לא ישנתי חודשיים, אני לוקח כדורים

15/09/2006

נשיא המדינה משה קצב נחקר השבוע בפעם החמישית, והפעם גם בחשד למעורבות בהאזנות סתר, מרמה והפרת אמונים. יחד עימו נחקרו בחשדות אלו גם שני עובדי משכן הכנסת. בתום שבועות קשים, חושף קצב את מצבו הנפשי הקשה, ומשוחח בראיון למוסף השבת של "ידיעות אחרונות" על יחסיו עם אשתו גילה ומשפחתו, ואינו מנדב פרטים באופן עיקש, על החקירה.

"חודשיים אני לא ישן. אני לוקח כדורי שינה בלילה וכדורים ביום", אמר קצב. כשנשאל האם עברה במוחו המחשבה ליטול את חייו, אמר כי "במוקדם או במאוחר כל אחד מאיתנו... כל אחד מאיתנו מגיע לסוף דרכו בחיים. אני לא אתן שחס וחלילה מישהו מאוהבי יחשוד שלא היה לי הכח להיאבק על צידקתי, על חפותי. את זה אני חייב למשפחתי ואני חייב גם למדינת ישראל".

קצב סיפר, שרבים מידידיו נטשו אותו. "אין בי שום כעס או טרוניה. אנשים חוששים שמא, אולי, בכל זאת. אני מבין אותם. יש פה האשמות חריפות. אני בטוח כשהחקירה בתיק תסתיים הם יחזרו".

כשנשאל על התחושה הכללית בארץ לנוכח ריבוי החקירות, אמר כי "אני מבין את התחושה. ליבי ליבי לאזרח הישראלי. התחושות באמת קשות, אני מצפה לסיום החקירה שלי. מה שעברתי ואני עובר, איני מאחל לגרוע שבשונאי".

קצב התייחס גם להאשמות נגדו, ואמר כי "אני נאבק כאן מאבק קשה ואכזר נגד חבורה של פושעים שרוקמת זה זמן רב עלילה שפלה כדי להביא להדחתי. קשירת קשר להפלת נשיא המדינה - זו הכותרת שלכם".

עוד נשאל הנשיא, האם הוא שוקל להתפטר: "איך הייתם מפרשים החלטה שלי להתפטר? איך הציבור היה מפרש? התפטרות מפרשים כהודאה באשמה. למה אני צריך לתת סיפוק לחבורת הפושעים שרוצה בהתפטרותי? אני רואה את עצמי כחף מכל פשע. למה אני צריך לעזוב את המשרה של נשיא המדינה?".

"שואלים אותי: למה התלוננת אצל היועץ המשפטי לממשלה. אני חושב שזו הייתה חובתי. זה לא רק מאבק על שמי הטוב, אלא גם על כללי הצדק הטבעי, זכות יסוד של אדם. אי אפשר להרשיע אותי בטרם משפט, ודאי שאי אפשר להרשיע אותי בטרם חקירה. החקירה טרם הסתיימה", דברי קצב.

א' שכרה יחצ"ן. אני לא

קצב תקף את התקשורת, שלטענתו עוינת אותו באופן עקבי. "התקשורת אף פעם לא גילתה הוגנות כלפי. מהיום הראשון שלי כנשיא, היא התייחסה אלי בעוינות רבה, ובמיוחד בחודשים האחרונים. כל שש שנות כהונתי התקשורת הייתה מאוד חד צדדית ועוינת, והפרה את כל כללי האתיקה. אני לא מאמין שהתקשורת תשנה את יחסה, גם אם אתפטר".

באשר למערכת יחסיו עם אשתו גילה ומשפחתו, אמר כי הקושי הגדול שלו הוא "לראות את העצבות בעיני המשפחה". לדבריו, הוא נשוי 37 שנים של נישואין מאושרים. "אני שומע את בני בועז אומר לאשתו: אני מאחל לנו שאחרי 37 שנות נישואין נהיה קרובים כמו אבא ואמא. אני מאחל לילדי שיגיעו לגיל שלנו, של גילה ושלי, ושיחוו זוגיות כמו שלנו". הנשיא הוסיף, כי משפחתו היא משפחה מסורתית-דתית, וכי הוא ומשפחתו מקדשים את התא המשפחתי. "בכל שנות כהונתי כחבר כנסת וכשר לא נשארתי לילה אחד לישון בבית מלון בירושלים. נסעתי הביתה, לילה-לילה, אפילו אם זה היה בשלוש לפנות בוקר. גם בכהונתי כנשיא, אנחנו חוזרים לקרית מלאכי בכל יום חמישי. המשפחה מתאחדת תחת קורת גג אחת".

הנשיא התייחס בראיון גם למתלוננת א', ואמר כי "שמעתי שהגברת א' לקחה יחצ"ן. אני לא לקחתי יחצ"ן. מאימתי אדם שמציג את עצמו כמאשים בחקירה משטרתית לוקח לעצמו יחצ"ן? חברות כנסת מנהלות למענה מאבק מבלי שהן מכירות את פרטי החקירה, ומכריזות שהיא דוברת אמת". קצב הוסיף, כי "לא היו לי יחסים מעבר ליחסי עבודה עם א'". הוא אמר עוד, כי הידיעה לפיה שבע נשים התלוננו בפרשה הוא לא נכון, אך טען שאינו יכול למסור פרטים נוספים בענין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully