אולמרט קרא להקלות אקדמיות לחיילי המילואים

רה"מ פנה ליו"ר המועצה להשכלה גבוהה בבקשה להקל על חיילי המילואים. סטודנטים מפגינים בטכניון בדרישה לקבל ציון "עובר"

ראש הממשלה אהוד אולמרט פנה ליושב ראש המועצה להשכלה גבוהה, פרופ' שלמה גרוסמן, בבקשה לאפשר הקלות לחיילי מילואים ששירתו במלחמה בלבנון. מבקשתו של אולמרט עלה כי ההקלות הנדרשות הן במועדי הבחינות ובדרישות האקדמיות לסיום קורסים.

גל דאי, יו"ר ארגון הסטודנטים אמר בתגובה: "בתור סטודנט ששירת בלבנון אני רואה את קריאת אולמרט כברוכה, אך עם זאת אינני שלם עם ההתעלמות מהעורף וקורא להפעלת ההקלות גם לסטודנטים מקו העימות שנפגעו פגיעה אקדמית וכלכלית זהה".

כתבת "הארץ" תמרה טראובמן מוסיפה:

בתוך כך, מאות סטודנטים הפגינו החל משעות הבוקר בטכניון בחיפה בדרישה לקבל ציון "עובר" בלפחות חלק מהקורסים, וכן הקלות במבחנים וסיוע כלכלי עקב בעיות שייצרה המלחמה. במקביל, הודיעה הנהלת הטכניון על דחיית פתיחת שנת הלימודים ל-5 בנובמבר.

הסטודנטים שרפו צמיגים, וחסמו את הכניסות הראשיות לטכניון בשקי חול ובשלטים שעליהם נכתב "אין פתרון - אין כניסה". הסטודנטים הביאו גם חמורים, ותלו עליהם שלט, "רק אני מפחד לתת 'עובר' לסטודנט". קבוצה של סטודנטים ששירתו במילואים בלבנון הגיעה להפגנה במדים. למרות המהומה, נמנעה הנהלת האוניברסיטה מקריאה למשטרה.

המלחמה, שפרצה בתקופת בחינות סוף השנה במכללות ובאוניברסיטאות, יצרה עבור סטודנטים מהצפון שתי בעיות עיקריות, הקשורות זו בזו: אין להם כסף לשלם את שכר הלימוד, ועכשיו גם אין להם זמן לעבוד ולחסוך כסף ללימודים שכן הם צריכים להתכונן לבחינות שנדחסו לתקופה של כחודש.

האוניברסיטאות והמכללות בצפון סירבו להעניק ציון "עובר" לכל הסטודנטים, אך הסכימו לתת הקלות מסוימות, כמו סיוע בחומר הלימודים ודחיית מועדי הגשת עבודות, אולם הסטודנטים טוענים שהן אינן מספיקות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully