וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רוב בוועדת חוץ וביטחון לחקירה ממלכתית

יעל קישיק

21.8.2006 / 13:50

ח"כ איתם מחה על כך שהיו"ר הנגבי לא מאפשר לוועדה להצביע על תמיכתה במהלך. "גודל השבר הוא כזה שמחייב את הקמתה", אמר

רוב חברי הכנסת של ועדת החוץ והביטחון תומכים בהקמת ועדת חקירה ממלכתית למלחמה בלבנון. עם זאת, ח"כים טוענים, כי היו"ר צחי הנגבי מתנגד להצבעה בנושא ולפרסום הודעת תמיכה רשמית.

ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי-מפדל) אמר: "קרה דבר מוזר מאוד בוועדה. היא התכנסה והביעה רוב גורף להקמת ועדת חקירה ממלכתית, אבל הוא לא בא לידי ביטוי". לדברי איתם, "גודל השבר הוא כזה שמחייב ועדה כזו, שרק היא מסוגלת, כמו ועדת כהן וועדת אור, להגיד לשר ללכת הביתה".

ח"כ שטייניץ (ליכוד) אמר, כי אין מנוס מהקמת ועדת חקירה ממלכתית, וכי על החקירה להיות רצינית ולכלול הפקת לקחים משמעותית. "במוקדם או במאוחר ממילא תקום ועדה כזו, דבר שלא ימנע מוועדת החוץ והביטחון לבדוק את הלחימה", הוסיף.

ח"כ אפרים סנה (העבודה) הציע, בהקשר זה, כי ארבע ועדות משנה של הוועדה יעסקו במספר נושאים הקשורים לחקירת המלחמה. זאת, במקביל להקמתה של הוועדה הממלכתית.

ח"כ עמי איילון (העבודה) אמר, כי "חייבת לקום ועדת חקירה ממלכתית כי אין למדינה שום דרך אחרת לבדיקה או להסקת מסקנות מהמלחמה". לדבריו, "כך גם אנשי צבא וגם מדינאים יזכו לאותו דין ואין הבדל ביניהם".

ח"כ רן כהן (מרצ) אמר, כי ועדת חקירה ממלכתית היא "הכלי היחיד שיכול לחקור את המלחמה על כל רבדיה".

בין המתנגדים להקמת הוועדה בולטים שלושה ח"כים מקדימה: עתניאל שנלר, עמירה דותן ושלמה ברזניץ. ח"כ שנלר אמר כי "ועדת חקירה ממלכתית תסרס את היכולת לקבל תשובות נכונות, מאחר ובמקרה כזה הרמטכ"ל וקברניטי המדינה יוכלו להגיע עם עורכי דין". לדבריו, "הפרלמנט הוא זה שצריך לבקר את הדרג המדיני ולכן צריך לבדוק את הדברים באמצעות ועדות המשנה של ועדת חוץ וביטחון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully