וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממשלה תקציב כ-2.5 מיליארד שקל לפיתוח הגליל

מוטי בסוק

19.8.2006 / 20:01

יהדות העולם תוסיף 1.5 מיליארד שקל. בעוד שבועיים הממשלה תקבל החלטה עם לוחות זמנים לעבודות השיקום

הממשלה תקיים מחר (ראשון) ישיבה ראשונה מתוך שתיים, בעניין שיקום הגליל ויישובי אזור חיפה, בה יוכרז על מתן עדיפות לאומית לשיקום. תוקם ועדת היגוי עליונה לפיתוח הגליל ואזור חיפה בראשות רה"מ, אהוד אולמרט ובהשתתפות המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הגליל והנגב, שמעון פרס ושר האוצר, אברהם הירשזון.

ב-3 בספטמבר 2006, תקבל הממשלה הצעת מחליטים בעניין הגליל עד סוף 2007 כולל לוחות זמנים ותגי מחיר לכל פרויקט. במשרדים כלכליים בירושלים מעריכים כי הממשלה תאשר תוספת תקציב של כ-2.5 מיליארד שקל לפיתוח הגליל ב-2006 ו-2007, וכי יהדות העולם תתרום עוד כ-1.5 מיליארד שקל לאותה מטרה. זאת, נוסף על תקציבים שהיו מיועדים ממילא לפיתוח הגליל השנה ובשנת התקציב הבאה, וכן כספים שיושקעו בגליל ובחיפה רבתי בתיקון נזקי המלחמה.

בישיבת הממשלה מחר (יום ראשון) יוחלט על פי הצעה משותפת של אולמרט, פרס והירשזון על הקמת ועדת מנכ"לים לעניין הגליל בראשות מנכ"ל משרד רה"מ, רענן דינור, ובהשתתפות המנכ"לים של כל משרדי הממשלה הנוגעים לגליל, וכן נציגי אגף התקציבים באוצר.

במקביל יוקמו ארבע ועדות משנה בראשות מנכ"לים במשרדי הממשלה לטיפול בנושאים מקצועיים: צוות בראשות מנכ"ל משרד הפנים, רמי בלינקוב, יגבש המלצות בנושא הסיוע לרשויות מקומיות; צוות שבראשו יעמוד מנכ"ל האוצר, יוסי בכר, יכין כלים לסיוע כלכלי לתושבים ועסקים בצפון; צוות בראשות מנכ"ל משרד הבריאות, אבי ישראלי, יכין תוכנית לטיפול בתחום החברתי והפסיכו-סוציאלי בצפון; צוות בראשות מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבוהב, יגבש המלצות לסיוע למורים ותלמידים בצפון עם תחילת שנת הלימודים.

מנכ"ל משרד הביטחון עד לפני כשנה, אלוף (מיל') עמוס ירון, ימונה ככל הנראה על ידי הממשלה היום למתאם פעולותיה בשיקום הצפון בשנה הקרובה. הוא יהיה כפוף לראש הממשלה וייהנה מתנאי שכר של מנכ"ל במשרד ממשלתי.

על פי הצעת ראש הממשלה, המשנה לראש הממשלה ושר האוצר, תוטל על פרס האחריות לגיוס משאבים חוץ ממשלתיים, בעיקר בעולם היהודי, לאזור הצפון. פעילות זו תתבצע תוך תיאום עם התורמים. עד עתה גויסו במגבית החירום בארה"ב 220 מיליון דולר לשיקום אזור הצפון. על פרס יוטל גם להקים צוות משימה לאומי של בכירי המשק והמגזר העסקי לשיקום הגליל ולפיתוחו.

את הטיפול בגליל מרכזת מנכ"לית המשרד לפיתוח הגליל והנגב, אפרת דובדבני. מחר, עם סיום ישיבת הממשלה, תיפגש דובדבני יחד עם נציגי משרד רה"מ ואגף התקציבים באוצר, עם המנכ"לים של כל משרדי הממשלה, כדי לשמוע על תוכניותיהם ל-2006 ובעיקר ל-2007 בעניין הצפון. לאחר הפגישות תיערך עבודת מטה מסודרת ובסיומה תגובש הצעת מחליטים לעניין הצפון והגליל.

השבוע תתקיים לאחר הפסקה ארוכה ישיבה של ועדת התיאום המשותפת למוסדות הלאומיים ולממשלה, במטרה לגבש תוכנית עבודה משותפת לסיוע לצפון. המטרה היא שכל הגופים והכספים יעבדו יחד כדי למנף את הפרויקטים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully