וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האוצר: ייתכן שתקציב הביטחון לא נוצל כשורה

17.8.2006 / 14:02

שר האוצר הירשזון אמר כי ייתכן שזה מקור הכשלים בלחימה בלבנון, והוסיף: "איני יודע אם הכסף הלך למקומות הנכונים"

שר האוצר אברהם הירשזון אמר היום כי ייתכן שמשרד הביטחון שגה בניצול תקציבו ובשימוש בכספים שהוקצו לו, וכי ייתכן שזהו המקור לבעיות ולכשלים שהתעוררו במהלך הלחימה בלבנון. בראיון לגלי צה"ל קרא הירשזון להקמת צוות כלכלי שיבחן את הנושא, יפיק לקחים ויסיק מסקנות.

לדברי הירשזון, "צריך הרבה יותר שקיפות בכל תקציב הביטחון. כדי לדעת אם סדרי העדיפויות נכונים או לא נכונים צריך לשבת, לבדוק את העניין ולהחליט על נהלים חדשים לגמרי. היום אני לא יודע אם לצבא היה חסר כסף או שהכסף לא הלך למקומות הנכונים. מה היו סדרי העדיפויות? בואו נבדוק את הדברים".

הירשזון העריך את הנזק הנוכחי של הלחימה בצפון ביותר מ-10 מיליארד שקלים. על פי הירשזון, מדובר באומדן בלבד, ו"אין ספק שזה יהיה יותר, אולי בעוד מספר מיליארדים".

הירשזון הביע ביטחון שוועדת הכספים של הכנסת תאשר את הקיצוץ המתוכנן בתקציבי משרדי הממשלה לצורך מימון הלחימה ודחה את הקריאות להימנע מקיצוץ כזה, ולנקוט במקומו בהליך של העלאת מיסים. הוא שלל את אפשרות העלאת המע"מ, והבטיח שהקיצוצים לא יפגעו בשכבות החלשות. בנוסף, דחה הירשזון את הקריאות שהשמיעו מספר אנשי עסקים, ובהם איש העסקים אלי הורוביץ, להשתמש ברזרבות של המדינה במקום לקצץ בתקציב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully