וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירושלים תסייע לשיקום קרית שמונה וטבריה

16.8.2006 / 17:02

תוכנית מיוחדת של ראש העיר תסייע להחזיר את תושבי שתי הערים לשגרה. חבילת הטבות מקנה הנחות משמעותיות במרכזי הבילוי בי-ם

במסגרת החלטת ראש העיר ירושלים, [[אורי לופוליאנסקי]], לאמץ את עיריות קריית שמונה וטבריה, תפעל עיריית ירושלים על מנת לסייע לרשויות בצפון לשוב לשגרה, ותשגר לערים אלו משלחות סיוע בתחומים שונים.

המשלחות יפעלו בערים הצפוניות על פי תוכנית מקיפה שהכין ראש העיר ואשר הותאמה לצרכים הייחודיים שהוצגו בפניו, בפגישות שערך עם ראשי הרשויות בצפון.

כבר השבוע יצאו עובדי אגף התברואה בעיריית ירושלים לצפון ויסייעו בניקיון מרכזי הערים, באמצעות רכבים וציוד אחזקה מתקדם. עובדי האגף לשיפור פני העיר יופקדו על שיקום גינות הצפון והמרחבים הציבוריים ויבצעו שתילת פרחים ואיסוף גזם, ואנשי אגף הרווחה יסייעו בטיפול באוכלוסיה והכשרתה לחזרה לשגרה.

בנוסף, יצטרפו לעובדים גם משלחות אשר תעברנה אספקה לערי הצפון, הכוללת מזון, צעצועים וערכות הפעלה לילדים. זאת, בנוסף למשלחת סיוע של 15 כלי רכב שהגיעה לצפון בימי הלחימה, לפני כשבועיים, מהאגפים השונים בעיריית ירושלים, וחילקה עשרות מוצרי מזון, מאות ספרים ומשחקים, כסאות גלגלים תרומת "יד שרה", חבילות מזון ומוצרי תינוקות, שיקמה גנים ציבוריים, אספה כלבים משוטטים ועוד.

המנהלים הקהילתיים בצפון החלו אף הם בקיום מפגשי לימוד עם מקביליהם בירושלים במטרה ללמוד על דרכי התמודדות בשכונות. בתהליך זה מעורבים גם עובדים סוציאליים של אגף הרווחה, ועובדי מערכות החינוך העירוניות בירושלים, אשר מסייעים למחלקות החינוך בצפון בהכנת תוכניות לימודים מיוחדות, במטרה להקל על התלמידים לשוב לשגרה.

רשות התיירות העירונית, בשיתוף מוסדות התרבות והתיירות בעיר גיבשו חבילת הטבות לתושבי הצפון ועוטף עזה במסגרתה ניתנות הנחות בין 10%-100% בכניסה לאתרי בילוי, תרבות, תיירות, פסטיבלים , ואטרקציות שונות המתקיימות בעיר ובסביבתה.

מהתאחדות מלונות ירושלים נמסר, כי במהלך החודש האחרון שהו בבתי המלון בעיר כ- 30,000. נציין כי מלונות ירושלים העניקו הנחות בשיעור של 25%-40%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully