וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תגובות במערכת הפוליטית לפרשת חלוץ

יעל קישיק

15.8.2006 / 16:25

ח"כ ארדן תקף את חלוץ ואמר: "פעם מנהיג שאל מה הוא יכול לעשות עבור המדינה", וח"כ אביטל טענה כי יש בעיה חמורה בסדרי העדיפויות

בעקבות הפרסום על כך שהרמטכ"ל דן חלוץ מכר את תיק ההשקעות שלו, בשווי 120 אלף שקל, מספר שעות לאחר חטיפת החיילים בגבול הצפון, ב-12 ביולי, פנה יו"ר המפד"ל זבולון אורלב ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז בדרישה לחקור את הפרשה. לטענת אורלב, הפרשה מעלה חשד לכאורה לעבירות של ניצול מידע פנים, ניצול לרעה של כח המשרה והפרת אמונים.

לדבריו, "יש ציפיה שבשעות מכריעות הרמטכ"ל יקדיש את כל עיתותיו ויכולותיו לניהול המלחמה ולא לעריכת חשבונות אישיים של רווח והפסד בבורסה. הואיל והמערכה הצבאית טרם הסתיימה יש חשיבות עליונה לכך שהרמטכ"ל יהיה חף ונקי מצל צילו של חשד לעבירה".

ח"כ קולט אביטל (עבודה) קראה לרמטכ"ל להתפטר מתפקידו, בעקבות הפרסום. לדבריה, "יש כאן בעיה חמורה בסדר העדיפויות שלו, כשעל כף המאזניים מונח ביטחון ישראל. קיים פתגם רומני שאומר 'המדינה בוערת והסבתא מסתרקת' - המדינה בערה וכל שעניין אותו זה תיק ההשקעות".

ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) אמר בתגובה כי "הרמטכ"ל אינו כאחד האדם והוא אמור לסמל את עוצמת צה"ל. העובדה שהוא מצא לנכון לעסוק במימוש השקעותיו הפרטיות, מיד לאחר חטיפת החיילים עלולה להעיד על חוסר ביטחונו ביכולתו של צה"ל לטפל באירוע בהצלחה. פעם מנהיג היה שואל מה הוא יכול לעשות עבור המדינה, היום כנראה שואלים מה הבורסה עשתה היום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully