וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בגליל מארגנים סיורים לאתרי נפילת קטיושות

14.8.2006 / 17:05

סוכני הנסיעות מנצלים את הפסקת האש בכדי לחזק את התיירות לצפון ומשתמשים בצורך של הציבור במרכז להזדהות עם תושבי הצפון

בכפר הנופש [[גונן]] שבעמק החולה קיבלו בימים האחרונים בקשה מסוכני נסיעות לארגן סיורים מודרכים לאזורים ומבנים שנפגעו מהקטיושות. אורי אלון, מנהלת השיווק בכפר הנופש, אמרה כי סוכני הנסיעות טוענים שלסוג כזה של סיור ישנו ביקוש רב, מאחר ו"ישנו הצורך לראות בעיניים את שנחזה על מסך הטלויזיה, אך לא הורגש באמת בקרב הציבור במרכז", וכי ישנו צורך חזק של הזדהות עם תושבי הגליל.

אלון סיפרה, כי בתכנית הסיור יכלל ביקור במקלטים, שיחות עם אנשי קרית שמונה והקיבוצים באזור, אנשי מד"א ועוד. כמו כן יאורגנו סיורים אל אתרים ומבנים שנפגעו בהתקפות הטילים, תצפיות על העמק ועל לבנון מהגבול, והרצאות של בכירים בצבא ובגליל. כחלק מהסיור ייערכו ביקורים באתרי הטבע, בכדי לחזק את התחושה של חזרה לשגרה לנופש שליו ב[[גליל]].

רוני שבי, ממשרד הנסיעות אשת תורס ירושלים, אמר: "רבים פנו אלינו לקיים סיורים באזורים שנפגעו בגליל. חיכינו עד להפסקת האש, בכדי לקחת כמה שיותר אנשים ולא לסכן אותם. אני רואה בביקורים בגליל ימים לאחר המלחמה אות הזדהות עם הצפון וחיזוק אנשי הגליל וגם תיזכורת לאנשים כי למרות שהיו פגיעות, הגליל הוא עדיין אזור יפה לנופש. אנו רוצים להראות לעולם שאנו מדינה מאוחדת המתאקלמת מהר וחוזרת לשגרה".

מאיר (כושי) לוי, מנכ"ל כפר הנופש גונן ויו"ר פורום תיירני הגליל, אמר כי ישנו צורך הדדי לחיזוק הנופשים שיגיעו, אבל במקביל חיזוקם של התיירנים, וכי זה יהיה תהליך שיחזק את תמיכת תושבי המרכז ויעודד מעורבות גדולה יותר בנעשה בצפון הארץ, "תוך מחוייבות מעצם היותנו אזרחים באותה מדינה, השואפים להחזירה למצבה הקודם ולתיירות פורחת".

עוד אמר לוי, כי בישיבות תיירנים שנערכו לאורך ימי הלחימה הוסכם על מספר צעדים לקידום התיירות בחזרה לאזור הצפון. בין הפעולות הצפויות בתקופה הקרובה יהיו אירועים משותפים של הנופשים, תיירנים ותושבי הצפון, הרצאות, צעדות, ערבי שירה וקידום אירועים רחבים שיכללו מספר רב של אתרים בגליל בנושאי הצפרות, אשר ידועה כתיירות המושכת נופשים רבים לאזור. בנוסף מתגבש רעיון לשיתוף פעולה עם המועצה האזורית גליל עליון, לאירוע "הגליל העליון קורא שלום" שיארך כשבוע ימים, ויכלול צעדת הזדהות עם הגליל, קריאה לשלום ואירועים המוניים ותיירותיים נוספים. "מהיכרותנו את הישראלים, אנו מקווים, כי כמו תמיד לאחר תקופות קשות, הם יחזרו לגליל בהמוניהם ויתמכו בנו".

בנוסף אמר לוי, כי האירועים הצפויים במעורבות של נופשים ותושבי הצפון הינה גם "אמירה של גאווה וחיזוק, והוכחה שאנחנו חזקים יותר מהאויב". בתהליכים השיווקיים, המתוכננים עם משרד התיירות והרשות לפיתוח הגליל לא תהיה נגיעה פוליטית אלא ראייה תיירותית, בשילוב מחודש לערכי הנופש שהגליל הציע בעבר - שקט, שלווה, איכות, אתרי מים ושמורות טבע ירוקות. לוי ציין את העבודה המשותפת והאינטנסיבית עם שר התיירות וצוות משרדו וכן עם נציגי הרשות לפיתוח הגליל ואמר כי הוא מקווה שמשרד התיירות יעמוד בכל הבטחותיו בימים הקרובים כך שניתן יהיה לשקם במהרה את שאבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully