וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

HP ישראל פיטרה עובדים במהלך שיחת ועידה

גיא גרימלנד

9.8.2006 / 16:48

מספר חודשים לאחר פיטורי גיל רוזנפלד ועובדים אחרים באמצעות הדואר האלקטרוני, קיבלו 4 עובדים הודעת פיטורים בשיחת ועידה

האם עובדי מרקורי צריכים להיות מודאגים? נדמה שב-HP ישראל לא למדו דבר, והחברה ממשיכה לנהוג בשרירות לב כלפי עובדים. לאחר ש-HP ישראל פיטרה באבחה אחת, באמצעות הדואר האלקטרוני, את גיל רוזנפלד, מנכ"ל החברה היוצא וכיום מנהל החטיבה העסקית בפרטנר, ו-13 עובדים נוספים - היא ממשיכה לנהוג באופן דומה. הפעם מדובר במקרה שבו פוטרו במהלך שיחת ועידה ארבעה עובדים מצוות שתומך בתקשורת ובמחשוב של העובדים, בסניף ברעננה.

ארבעת העובדים פוטרו במהלך שיחת ועידה, כשיחד איתם נוכחים עובדים נוספים מהצוות, מנהל הצוות מהסניף הישראלי ומעבר לקו - מנהל זר ממטה החברה, שבישר לעובדים את הבשורה המרה. העובדים - אלו שפוטרו ואלו שלא - התבשרו אילו מהם ימשיכו לעבוד בחברה. גורם שמכיר היטב את נהלי העבודה בחברה מציין כי מדובר בצעד אכזרי. "הם לא למדו דבר", אמר.

גורם אחר שעבד בעבר ב-HP ישראל מסכים לטענה שאפשר היה לפטר את העובדים בצורה הומנית יותר. לדבריו, "היה אפשר לומר למנהל הישראלי שצריך לפטר את העובדים, לאפשר לו להזמין את העובדים לחדרו, ולתת להם הסבר לפני שיפטר אותם".

הקשיחות הרבה שהחברה מפגינה כלפי עובדיה באה לידי ביטוי במהלך פרשת היצוא האפור. HP פיטרה את רוזנפלד דרך הדואר האלקטרוני, באקט שעורר ביקורת רבה. במכתב הפיטורים שנשלח לרוזנפלד, והגיע בזמנו לידי TheMarker, נאמר בזו הלשון: "כפי שאתה מודע, במהלך השבועות האחרונים נערכה חקירה פנימית על ידי מטה החברה (SBC Team) בחשד לפעילות של 'שוק אפור' של HP בישראל. במסגרת החקירה הנ"ל עלו ממצאים הנוגעים למעורבתך האישית בפעילויות שנחקרו והמהווים הפרה חמורה של מספר סעיפים של כללי האתיקה. לאור הממצאים, HP שוקלת את סיום העסקתך בחברה". שבועות לאחר מכן הודיעה HP ישראל כי היא מזכה אותו מכל אשמה.

יומיים אחרי משלוח הדוא"ל הגיעו רוזנפלד ושאר העובדים בכדי לעבור שימוע נוקשה בבית מלון. וכך בפחות מ-72 שעות הם הפכו מיקירי החברה לאויביה. לטענת רוזנפלד והעובדים שפוטרו (שחלקם הוחזרו לאחר מכן לעבודה), גם השימוע שעברו היה לא הוגן.

"כאשר חברה מבקשת לפטר עובד יש צורך לקיים שימוע בו מפרטים את העילות שבגינן העובד מפוטר. כמו כן, יש לצרף את כל המסמכים הנדרשים לביסוס טענות אלו" - כך ציינה אז עו"ד תמר מרום, נציגתו של רוזנפלד. טענה זו לא הועילה לה, HP סירבה להשתכנע באותה העת, ורק לאחר מספר שבועות נכנעה וטיהרה את שמו של רוזנפלד.

כמו כן, נודע כי אחד העובדים שבגינו נפתחה החקירה בסניף הישראלי, סיים את תפקידו בחברה בשבוע שעבר. עובד נוסף שהיה מעורב בפתיחת החקירה עדיין עובד ב-HP ישראל.

בסך הכל, מדובר בצעד תמוה. למעשה עוזב את החברה אחד העובדים שכביכול חשף את פרשת היצוא האפור, עובד שלכאורה יש ל-HP ישראל אינטרס ברור להשאירו.

מ-HP ישראל טרם נמסרה תגובה לידיעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully