וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נעם שליט: הסכם בצפון צריך לכלול גם את בני

יעל קישיק

8.8.2006 / 22:30

אביו של החטוף גלעד שליט ביקר בכנסת עם נציגי שני החטופים בלבנון. אחיו של אלדד רגב ביקש מהח"כים להפעיל לחץ בינלאומי

בני משפחותיהם של שלושת החיילים החטופים, אלדד רגב, אהוד גולדווסר וגלעד שליט, ביקרו הבוקר במשכן הכנסת. המשפחות נפגשו עם יו"ר הכנסת דליה איציק, נכחו בנאומה של שרת החוץ ציפי לבני במליאת הכנסת ובהמשך נפגשו עם יושבי ראש הסיעות והמפלגות והציגו להם את בקשותיהם. את הביקור יזם יו"ר המפדל ח"כ זבולון אורלב, אשר נענה לבקשת משפחת רגב להגיע למשכן.

נעם שליט, אביו של החטוף גלעד, אמר במפגש עם ראשי הסיעות והמפלגות, כי הוא "מבקש ודורש שכל הסכם בצפון יכלול גם הסכם בדרום, כדי להבטיח שבני גלעד יוחזר". שליט חזר על דבריו, לפיהם "כושר ההרתעה של ישראל לא צריך להיבנות על גב הבנים החטופים". לדבריו, "ישראל הוכיחה שכושר ההרתעה שלה יכול להתקיים על ידי פעולות צבאיות בשטח האוייב, כפי שעושה מדינת ישראל כיום".

בפתח דבריו אמר שליט, כי "אנחנו מבקשים ש-45 הימים בהם גלעד מוחזק בידי חמאס לא יהפכו לעשרים שנה, כמו מקרי חטיפה אחרים".

בתום הפגישה עם היו"ר דליה איציק, אמר שליט, כי הפגישה התנהלה באווירה חיובית, וכי איציק הבטיחה שחברי המשכן יעשו כל שביכולתם כדי לסייע למשפחות ומסרה שדלת המשכן פתוחה בפניהן.

אייל רגב, אחיו של החייל החטוף אלדד, ביקש מראשי הסיעות והמפלגות לסייע בהפעלת לחץ על הקהילה הבינלאומית כדי לקבל אות חיים מהחטופים ולהשיבם הביתה. רגב הוסיף, כי לדעתו אין להמתין להסכם מדיני כולל שיכלול את החזרת החטופים משום שהדבר עלול לקחת זמן רב. לדבריו, הסכם לשחרור החטופים יכול להתקבל במהירות רבה יותר ועל כן אין להתעכב עד להשגת הסכם כולל.

אמו של אהוד גולדווסר, מלכה, פנתה בדיון לח"כים הערביים וביקשה מהם להפעיל את הרגשות ההומניים שלהם ולפעול מול ארגוני הטרור על מנת שיעבירו אות חיים מהבנים שלה המשפחות. עם זאת, נציגי הח"כים של הסיעות הערביות לא נכחו בפגישה משום שאלו לא הוזמנו. זאת, על אף בקשתם להשתתף בדיון.

משפחות שלושת החטופים חזרו על בקשתם לקבל אות חיים מבניהם. אות, שלדבריהם, הוא אלמנטרי ומהווה זכות בסיסית של כל שבוי מלחמה.

בישיבה עלו זה אחר זה נציגי הסיעות והמפלגות והבטיחו לעשות כל שביכולתם על מנת לסייע בלחץ הבינלאומי לשחרור החיילים החטופים וכדי לסייע למשפחות בזמן הקשה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully