החדשות של אפל

דיווח חם מהשטח על נאום הפתיחה של סטיב ג'ובס בכנס המפתחים של אפל. מחשבים חדשים מושקים היום

07/08/2006

נאום הפתיחה של סטיב ג'ובס בכנס WWCD הסיים זה עתה, וואלה!מחשבים מביאה לכם דיווח חם מהשטח (תודות למספר בלוגים).

נאום הפתיחה של סטיב ג'ובס היה דומה מאד למה שניתן לצפות. הוא חשף את פרטי המחשב השולחני החדש של אפל: מק פרו. המחשב החדש נמכר החל מהיום. הוא גם חשף כמה מהחידושים במערכת ההפעלה הבאה של אפל.

המק פרו נשמע מרשים, אם כי לא זול. הגירסה הבסיסית תהיה מחשב בעל מעבד כפול ליבה במהירות 2.6 ג"ה עם זיכרון של ג'יגה, מעבד גרפי GeForce 7300 GT, כונן קשיח של 256 ג'יגה וצורב DVD במהירות x16. החבילה הבסיסית תעלה בארה"ב 2500 דולר. לדבריו של ג'ובס, מחשב מקביל של חברת Dell עולה 3448 דולר.

המק פרו יכיל מקום לארבעה כוננים קשיחים שהתקנתם תתבצע ללא צורך בברגים. יהיה מקום גם לשני כוננים אופטיים. ניתן להרחיב את הזיכרון הפנימי ל-16 ג'יגה ואת הכוננים הקשיחים עד 2 טרבייט.

ג'ובס דיבר גם על השרתים החדשים של אפל, שיעלו 3000 דולר בגירסה הבסיסית ויהיו מהירים עד פי חמש מהדור הקודם.

עינו של הלאופרד

אז עבר ג'ובס לדבר על תוכנה. אחרי סשן של ירידות על מיקרוסופט ועל כך שויסטה היא חיקוי של טייגר (מערכת ההפעלה הנוכחית של אפל), עבר ג'ובס לדבר על לאופרד. לאופרד היא מערכת ההפעלה הבאה שבניגוד לחומרה החדשה תצא לשוק רק באביב הבא.

לאופרד, כך הוכרז, תהיה מערכת הפעלה של 64 ביט. אם זאת, ג'ובס הבטיח שהיא תריץ יישומי 32 ללא בעיה. היא תכלול את Boot Camp, היישום שמאפשר לבחור האם להריץ חלונות או את לאופרד.

ג'ובס אמר שהחיפוש יהיה מהיר יותר, שהמייל שודרג, ושניתן יהיה ליצור שולחנות עבודה נפרדים שיפעלו במקביל.

הוא הרחיב על Time Machine, תוכנת הגיבוי החדשה שתהיה חלק מלאופרד. התוכנה החדשה תגבה הכל באופן אוטומטי לכונן קשיח או לשרת, וניתן יהיה לשחזר כל קובץ (או את כל המחשב) במהירות רבה על פי זמן. דהיינו, ניתן יהיה לדפדף אחורה בזמן ולשחזר את המחשב בדיוק למצב בו היה לפני יומיים, או לשחזר קובץ אינדיווידואלי למצב בו היה לפני יומיים.

ג'ובס הדגים את Voice Over, יישום חדש שיקריא טקסטים, וההדגמה זכתה לביקורות חיוביות.

הוא הרחיב על ווידג'טים, יישומי שולחן עבודה קטנים. יש הרבה כאלה, ורבים שמפותחים על ידי מפתחים חיצוניים.

iChat זוכה גם היא לשדרוג. מעבר ליכולות שיחת הוידאו, ניתן יהיה גם להראות סרטים ותמונות לבני השיחה ולדבר בזמן הצגת התמונות. ניתן גם לשנות את הרקע שמאחוריך בצ'ט.

ג'ובס קרא למפתחים לנצל את כל החידושים כדי לבנות יישומים חדשים ללאופרד כבר עכשיו. מפתחים יזכו לקבל גירסה מוקדמת כבר היום.

וזהו. אף מילה על טלפונים משולבים עם אייפודים או על אייפודים שמתחברים לרשת ומורידים שירים מ-iTunes.

  • אפל
  • סטיב ג'ובס
  • מק

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully