וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איציק: יש להבטיח שהאזרחים לא ישלמו על המלחמה

יעל קישיק

7.8.2006 / 15:44

יו"ר הכנסת נועדה עם נגיד בנק ישראל וראשי הבנקים בשל המצב הביטחוני. הנגיד פישר: "הבנקים אינם אמורים להחליף הממשלה בסיוע"

יו"ר הכנסת דליה איציק נועדה היום עם נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, המפקח על הבנקים יואב להמן ועם ראשי הבנקים הגדולים במשק וביקשה מהם להבטיח שאזרחי ישראל ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים, תושבי הצפון, הנתונים תחת התקפת טילים ויושבים במקלטים, לא ייפגעו כלכלית ולא ישלמו את מחיר המלחמה.

ח"כ איציק עמדה על הצורך להבטיח שתשלומי המשכנתאות יידחו, שצ'קים של תושבי הצפון יכובדו גם בעת הזאת ושמדיניות האשראי וההלוואות לאותם אנשים תהיה גמישה ורגישה באופן שיוכלו להתאושש מהמכה הכלכלית.

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר ציין בפגישה, כי הבנקים התבקשו גם על ידי בנק ישראל לגלות גמישות ולהקל על הלקוחות בצפון להתמודד עם המצב הקשה בעטיה של המלחמה. אולם, הוא הדגיש כי הבנקים אינם יכולים ואינם אמורים להחליף את הממשלה בסיוע הכלכלי לצפון. לדבריו, "עלינו להיערך לתקופה שאחרי המלחמה, וחשוב שהמערכת הכלכלית בישראל תתפקד היטב, לכן אין לנקוט מהלכים שיפגעו במנגנונים הכלכליים הבריאים של המשק, או שיחלישו את המערכת הפיננסית".

המפקח על הבנקים יואב להמן הצטרף לדבריו של פישר ואמר, כי הבנקים נוקטים באמצעים שונים להקלת מצוקת האשראי בצפון והדגיש, כי העמדת אשראי נוסף זה היא על פי שיקול דעתם העסקית של הבנקים בלבד, וההוראה לקביעת מסגרות אשראי אינה מהווה מחסום כלשהו להעמדת אשראי נוספת, אם הבנק נכון לעשות זאת.

מנהלי הבנקים שהשתתפו בפגישה הבטיחו לגלות גמישות אשראי לאזרחים ולעסקים הקטנים והבינוניים ולתת הנחיה ברורה ברוח זו עד לרמת הפקידים בסניפים. עוד הובטח כי הבנקים יכבדו צ'קים של אותם אלה שברור כי הם לא מנצלים את המצב לרעה. בנק ישראל הבטיח לשקול מתן הקלות בהוראה הגורפת כי כל מי שעשרה צ'קים שלו לא כובדו מוכרז מיידית "מוגבל" והתנהלותו העסקית נפגעת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully