וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התביעה הייצוגית נגד יבואני הרכב הוגדלה ל-50 מ' ש'

עודד ארבל

23.7.2006 / 9:14

התובעים טוענים כי היבואנים חישבו את מס הבולים כנגזרת של סכום העסקה בתוספת המע"מ, בניגוד לפסיקת בית המשפט

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה בשבוע שעבר בקשה מתוקנת לאישור תביעה ייצוגית נגד יבואניות רכב בישראל. השינוי העיקרי בבקשה הוא הגדלת סכום התביעה מ-30 מיליון שקל ל-50 מיליון שקל.

הבקשה המקורית לאישור תביעה ייצוגית הוגשה לפני כשלוש שנים נגד שמונה יבואניות רכב: כלמוביל - המייבאת את המכונית מרצדס; יוניון מוטורס - טויוטה; טלקאר - דייהטסו; לובינסקי - פיג'ו סיטרואן; דלק מוטורס - מאזדה; אלייד - סיאט; וכלמוטור - יונדאי. עילת התביעה: גביית מס בולים שלא כדין.

התובעים, באמצעות עוה"ד ארי מילשטיין ומשה ברהוד, טוענים כי בעת שרכשו מכוניות חדשות מהנתבעות נדרש מהם לשלם מס בולים במסגרת העסקה. הנתבעות, כך נטען, חישבו את מס הבולים כנגזרת של סכום העסקה בתוספת המע"מ, וזאת בניגוד לפסיקת בית המשפט לפיה אין להביא בחשבון את מרכיב המע"מ. לאור זאת נטען כי על הנתבעות להשיב לכלל רוכשי המכוניות מהן בשבע השנים האחרונות את סכומי מס הבולים ששולמו ביתר על רכיב המע"מ בעסקה.

סכום התביעה הועמד על 30 מיליון שקל, אולם בהוראת השופט שדן בתביעה, ד"ר עמירם בנימיני, שקבע כי יש להתאים את הבקשה לחוק התביעות הייצוגיות שנכנס לתוקפו השנה, הוגשה בשבוע שעבר בקשה לאישור תביעה ייצוגית מתוקנת. בבקשה המתוקנת הוגדלה התביעה המקורית מ-30 ל-50 מיליון שקל במטרה לכלול בה גם את רוכשי המכוניות החדשות שנוספו מאז הוגשה התביעה לראשונה ב-2003.

עד כה, תביעות ייצוגיות נגד יבואני הרכב זכו להצלחה מרשימה למדי. כך לפני כשנה וחצי הסתיימה בפשרה תביעה ייצוגית נוספת נגד מרבית יבואניות הרכב. אז דובר בתביעה על סך 338 מיליון שקל, שהוגשה בשם רוכשי המכוניות שטענו כי ההתחייבות שנתנו ליבואנים בעת הרכישה לקבל שירות למכוניות רק במוסכים המורשים על ידי היבואן מהווה הסכם כובל. במסגרת הפשרה הסכימו היבואניות לתת לכ-410 אלף לקוחותיהם הנחה בסך של 1,500 שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully