וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכנסות פייזר צמחו ב-2.5%

עפרה שלו

20.7.2006 / 15:19

הרווח הנקי נפל ב-30% ביחס לרבעון הקודם - אז נרשם זיכוי מס של מיליארד דולר

פייזר, חברת התרופות הגדולה בעולם, דיווחה על נפילה של 30% ברווח הנקי ברבעון השני. אם לא לוקחים בחשבון זיכוי מס בגובה של מיליארד דולר שרשמה ברבעון המקביל לפני שנה, רשמה החברה עלייה של 10% ברווח הנקי. בשורה העליונה רשמה פייזר צמיחה של 2.5%, הודות לגידול בביקוש לתרופה להורדת כולסטרול, ליפיטור, שהיא התרופה הנמכרת ביותר בעולם.

פייזר רשמה ברבעון השני רווח של 2.42 מיליארד דולר, או 33 סנט למניה, לעומת 3.46 מיליארד דולר, או 47 סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. ללא פריטים חד פעמיים, הרווח היה מגיע ל-50 סנט למניה, לעומת 45 סנט למניה בשנה הקודמת.

הכנסות החברה צמחו ב-3% ל-11.74 מיליארד דולר. היתה זו העלייה הראשונה בהכנסות זה שנה. אנליסטים צפו רווח של 48 סנט למניה על הכנסות של 12.7 מיליארד דולר. פייזר צופה עתה רווח של 2 דולרים למניה ב-2006, לעומת תחזיות קודמות לרווח של 1.93 דולר למניה.

לעלייה בהכנסות הכלליות תרמה צמיחה של 9% במכירות התרופה ליפיטור ל-3.12 מיליארד דולר. מניות פייזר ירדו לאחרונה על רקע ציפיות כי החברה תחמיץ את תחזיות המכירות לליפיטור.

הביקוש לליפיטור צפוי לרדת ברבעון הבא, על רקע פקיעת הפטנט של התרופה המתחרה של מרק, זוקור, ויציאתן לשוק של גרסאות גנריות זולות יותר. טבע היא אחת המשווקות של הגרסה הגנרית של זוקור.

ליפיטור, שהושקה ב-1996, מאבדת נתח שוק למתחרות מ-2005. ב-23 ביוני פקע הפטנט של מרק על זוקור בארה"ב, מה שהוביל להידרדרות מואצת בנתח השוק של ליפיטור. על פי נתונים של חברת המחקר IMS הלת', מאז פקיעת הפטנט, המרשמים החדשים לליפיטור ירדו ל-29% מממוצע של 33% בשבועות הקודמים. ההשפעה של פקיעת הפטנט של זוקור תורגש ביתר שאת ברבעון הבא. אנליסטים טוענים כי יעדי מכירות הליפיטור של פייזר לשנה כולה יומרניים מדי, בהתחשב בהשפעות הצפויות של פקיעת הפטנט.

פייזר תאבד הגנה על פטנטים של שלוש תרופות במהלך השנתיים הבאות. כדי להגדיל את הרווח, פייזר מפטרת עובדים וסוגרת מפעלים. השנה צופה פייזר לחסוך 2 מיליארד דולר הודות לקיצוצים.

בנוסף, פייזר מתכוונת לקזז את הירידות האפשריות בהכנסות מליפיטור באמצעות מוצרים חדשים, בהם התרופה לגמילה מעישון צ'נטיקס, והתרופה נגד כאב Lyrica.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully