וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המלחמה בצפון תחייב הגדלת תקציב הביטחון

רויטרס

19.7.2006 / 16:59

התארכות משך המלחמה בצפון יחייב את הגדלת תקציב הביטחון. חוסנה הכלכלי של ישראל יאפשר זאת, מבלי לחרוג מהתקציב הכללי

תקציב הביטחון של ישראל יוגדל אם הלחימה בצפון תמשך עוד שלושה שבועות, כך אומר סגן הממונה על התקציב באוצר יוסי גורדון. עם זאת, הוסיף גורדון, מצב התקציב הכללי כה טוב עד שניתן יהיה לממן את המלחמה המתמשכת מבלי לגרום נזק ליעדי התקציב שהוצבו, בקלות רבה יותר מבעבר.

תקציב הביטחון של ישראל ירד בהתמדה בשנים האחרונות לאור הטענה כי מצבו של צה"ל אינו מצריך מימון כה גדול, וסעיף הביטחון בתקציב 2007 היה אמור להצטצם אף יותר. "קיווינו לצמצום ניכר בתקציב הביטחון השנה, אך צמצום כזה אינו נראה ישים כרגע", אמר גורדון.

גורדון הבהיר כי אף אם העימות יסתיים בהקדם תהיה לחימה השפעה על התקציב, גם אם השפעה זו תהיה מינורית יחסית. עם זאת, הרגיע גורדון כי "אם הלחימה תימשך פחות משלושה שבועות נוספים הכלכלה תעמוד בכך". לדבריו, "עדיין מוקדם לדעת אם אכן תחויב הגדלת תקציב הבטחון השנה".

תקציב הביטחון השנה הוא 33 מיליארד שקל. במקרה שהעימות ימשך מעבר לשלושה שבועות, ניתן יהיה להגדילו במיליארד דולר מבלי לחרוג ממסגרת התקציב שקבעה הממשלה, המאפשרת גירעון של עד 3% מהתוצר השנתי. גורדון הוסיף כי "הכלכלה הישראלית בשנים האחרונות יציבה הרבה יותר בעבר, ועל אף שהלחימה היא איום על הכלכלה, חוסנה לאחרונה יאפשר לה לעמוד בהוצאות שתחייב הלחימה". לדבריו, יתכן כי על אף הלחימה תסתיים השנה הנוכחית ללא גירעון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully