וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מזרחי-טפחות יפריש עשרות מ' ש' בשל נפילת פישמן

רם דגן

18.7.2006 / 22:48

הערכות כי מזרחי-טפחות חשוף לפישמן בכ-50 מיליון דולר. מנהל החטיבה העסקית בבנק פרש בשל ההסתבכות של פישמן

ההשקעה הכושלת של אליעזר פישמן בלירה הטורקית מסבכת גם את בנק מזרחי-טפחות. ל-TheMarker נודע כי הבנק צפוי לבצע בדו"חות הרבעון השני הפרשה של כמה עשרות מיליוני שקלים, בעקבות ההפסדים שנרשמו בחשבונות הבנק שדרכם נוהלה הפוזיציה של איש העסקים אליעזר פישמן, מול המטבעות הזרים.

עד כה פורסם שבנק הפועלים, שהפסדיו של פישמן בחשבונות שלו נאמדים בכ-140 מיליון דולר, ייאלץ להפריש כ-100 מיליון שקל ברבעון השני.

על פי ההערכות הראשונות, היקף החשיפה של מזרחי-טפחות להשקעת המט"ח של פישמן היה 30 מיליון דולר, אך בשוק העריכו בימים האחרונים שהפסדיו של פישמן בבנק, כתוצאה מההשקעה המט"חית, נאמדים ב-50 מיליון דולר.

כמו במקרה של בנק הפועלים, גורמים מקורבים למזרחי-טפחות טוענים כי פישמן סיפק לבנק ביטחונות בגין האשראי שקיבל לצורך ניהול הפוזיציה שלו, כך שההפרשה שתתבצע תוכל להתבטל בהמשך, לאחר שפישמן יממש נכסיו ויסגור את ההפסדים בחשבונותיו באמצעות התמורה שתתקבל .

מי שאחראי למתן אשראי מהסוג שניתן לפישמן הוא החטיבה העסקית. בשבוע שעבר דיווח הבנק כי מנהל החטיבה שמואל מסנברג, עזב את תפקידו. ההערכות הן כי מסנברג נאלץ לפרוש מהבנק, בין השאר על רקע ההסתבכות של מזרחי-מזרחי טפחות בעקבות הפסדיו של פישמן. מסנברג זכה למענק פרישה גבוה במיוחד של 5 מיליון שקל. לקוחות מסדר הגודל של פישמן, זוכים בדרך כלל גם לליווי צמוד של מנכ"ל הבנק במקרה הזה, אלי יונס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully