וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד הידברות מקוונת

18.7.2006 / 10:25

Essembly הוא אתר חברתי פוליטי, והוא מאפשר דיון, ארגון, הצבעות, תמונת מצב וקשרים חברתיים

Essembly הוא אתר די חדש שהוקם כתוצאה מהתסכול שחשו מקימיו מכך שהדיון הפוליטי בארה"ב התדרדר לרמת תוויות "רפובליקני" ו"דמוקרטי" ולא הרבה מעבר לכך.

כל משתתף יכול ליצור Resolve, הכרזת דיעה קצרה, עליה מצביעים שאר משתתפי האתר. ניתן לבחור בארבע אפשרויות: מסכים, נוטה להסכים, נוטה שלא להסכים, לא מסכים. ממש כמו בסקר של חברת סקרים, אבל כאן מקבלים מייד את התוצאה הנוכחית, וניתן להשתתף בדיון. לא ניתן להשתתף או לראות את התוצאות בלי להצביע.

בדיונים על המלחמה הנוכחית, ניתן להבחין שבסה"כ הרוב תומך בישראל. לא מפתיע, מכיוון שמדובר באתר אמריקאי, היכן שעדיין יש תמיכה בישראל. אבל הקונצנזוס הרחב ביותר נמצא בתמיכה להצהרה "המצב דפוק לגמרי".

בנוסף למתן כלים לדיון, Essembly מספק גם כלים להתארגנות פוליטית, יצירת קבוצות לפעולה משותפת, ואיתור בני ברית ויריבים שמעניין לדון איתם.

לאתר יש גם צד מעט קליל יותר, והוא ה-Resolve היומי של המערכת, שלא משוקלל בקביעת העמדות של המשתמשים. באחרון, לדוגמה, נשאלו הקוראים האם ג'ורג' בוש אוכל בפה פתוח.

מכיוון שזוהי רשת חברתית, הרי שכל המידע על ההצבעות נצבר ומשמש למצוא אנשים ששותפים לדיעותיכם. זה יכול מאד לסייע למציאת קבוצה או ארגון שתומכים במטרותיכם. וכמובן, גם למציאת אנשים (נאמר, מהמין השני) בעלי אידיאולוגיה דומה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully