וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמיות מלמדות את הצעירים כיצד לצוד ולאכול

רויטרס

15.7.2006 / 19:24

עד היום היה ידוע שבע"ח צעירים לומדים לצוד על ידי התבוננות בבוגרים, אך ממחקר בריטי עולה, כי סוריקטות מלמדות זאת באופן פעיל

הסוריקטות, זן של נמיות החיות באפריקה, מלמד סוריקטות צעירות איך לתפוס ולאכול את קורבנותיהם, כך עולה ממחקר חדש שנערך בבריטניה. זהו המחקר הראשון שמוכיח בצורה מדעית שיש לבעלי חיים התנהגות מורכבת שיכולה ללמד. בעלי חיים תמיד היו ידועים ככאלה המסוגלים ללמוד מהסתכלות על אחרים. החוקרים הבריטים מאוניברסיטת קיימברידג' שביצעו את המחקר אמרו, כי הסוריקטות מלמדות באופן פעיל סוריקטות אחרות איך לעשות זאת על פי עקרונות ברורים.

כך למשל, הסוריקטות הבוגרות נושכות את העוקץ מעקרבים שהן צדות, ואז יעבירו את העקרב לסוריקטה צעירה יותר כדי שזו תהרגו ותאכל אותו, ואם האב נכשל במשימתו – הסוריקטה הצעירה תבוא אליו ותציק לו עד שהיא תלמד את העבודה. סוריקטות בוגרות, לאו דווקא ההורים, ישגיחו על הצעירים כדי לראות איך הם מתקדמים. החוקרים, שבדקו 13 קבוצות כאלו, למדו כי לסוריקטות דרכים ברורות ללימוד. הסוריקטות הבוגרות לא מאפשרות לצעירים ללמוד על ידי התבוננות בלבד ו"מכריחות" אותם לפעול באופן מעשי.

מדובר בזן של נמיות החיות בקבוצות של שלושה עד 40 פרטים באזורים הצחיחים בדרום אפריקה. כל קבוצה כזו כוללת זכר ונקבה "שליטים" האחראים להולדתם של 80% מבני הקבוצה. הם ניזונים מחיות וחרקים שקשה לצוד, כמו חגבים וזנים שונים של עקרבים ובכללם עקרבים ארסיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully