וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חיזבאללה: נתקוף את חיפה אם תופצץ ביירות

13.7.2006 / 13:55

ישראל מאיימת להפציץ את משרדי חיזבאללה בביירות. סגר הוטל על לבנון. ישראל תפציץ את צידו הלבנוני של כביש ביירות-דמשק

ישראל מאיימת להפציץ את משרדי חיזבאללה בביירות ברובע המגורים דחייה, שבו מתגוררים בכירי חיזבאללה ותומכי הארגון, אם יסלים חיזבאללה את תגובותיו וינסה לתקוף ערים בעומק ישראל. הבוקר ערכו מטוסי צה"ל "טיסות הפחדה" מעל הרובע. ארגון חיזבאללה הודיע, כי אם ישראל תפציץ בבירות או בפרבריה - הוא ישגר טילים אל עבר חיפה והקריות.

גורם בכיר בצה"ל אמר בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, כי צה"ל מתכנן להפציץ את כביש ביירות-דמשק. זאת, במטרה למנוע העברת אמצעי לחימה לחיזבאללה.

ישראל מטילה מצור אווירי, ימי ויבשתי על לבנון, על מנת לדחוק בממשלה המקומית ליטול אחריות על אזור דרום לבנון. בשל כך, ספינות של חיל הים נכנסו למים הטריטוריאלים של לבנון והן חוסמות את הגישה לנמלים. צה"ל מפגיז את לבנון מאז אתמול בבוקר מהאוויר, מהים ומהיבשה. זאת במסגרת מבצע "שכר הולם".

גורם אחר בצה"ל אמר, כי בכוונת צה"ל לפגוע קשות במערך הרקטות של חיזבאללה ומפקדותיו, ובמקרה הצורך לפעול גם נגד ארגונים אחרים אם יפעלו נגד ישראל. הגורם הסביר, כי מטרת
הפעולה היא שימור כוח ההתרעה של ישראל והעצמתו, "כדי שכל מי שנמצא סביבנו יבין שהמדינה היא עובדה קיימת שאין לערער עליה". לדבריו, מהלכי חיזבאללה נועדו להחליש את כוח העמידה של ישראל. הקצין אמר, כי צה"ל יפגע בכל חמוש שיתקרב פחות מקילומטר לעבר גדר המערכת בגבול הצפון.

בצה"ל נערכים לעימות ארוך, ואומרים ששני הצדדים "עדיין לא השתמשו בכל האמצעים שברשותם". בצבא מעריכים שחיזבאללה יחמיר את תגובתו, אך אומרים ש"גם ישראל יכולה לקפוץ כמה מדרגות בתוגבותיה". בין היתר, תישקל גם הפלת מערכת החשמל במקומות שנים בלבנון. אין כוונה לפעול נגד סוריה.

חיל האוויר הפציץ את שדה התעופה בביירות

מטוסי חיל האוויר הפציצו הבוקר שני מסלולים בשדה התעופה הבינלאומי של ביירות. לפי מקורות לבנוניים, נורו לפחות שישה טילים לעבר המסלולים ולעבר כביש סמוך. השדה נסגר והטיסות מועברות לשדה התעופה בקפריסין. בניין הטרמינל והמטוסים לא נפגעו. לא ברור מידת הנזק למסלולים. מצה"ל נמסר, כי הנמל שימש כתחנת מעבר ושינוע של אמצעי לחימה ותשתיות בעבור חיזבאללה.

בתוך כך, חיל האוויר הפציץ את תחנת הטלוויזיה של החיזבאללה, אל-מנאר, הפועלת מדרום ביירות. שישה בני אדם נפצעו. בתי השכונה ח'רת חרייק, בה מתגוררים אנשי חיזבאללה ובה נמצאת התחנה, נפגעו גם הם. מקורות לבנונים מדווחים כי התחנה עברה לשדר ממקום אחר, בשל החשש מתקיפה, ועל כן שידוריה ממשיכים גם בשעה זו.

חיל האוויר תקף הלילה מעל 150 יעדים של ארגון חיזבאללה בדרום לבנון ובעומק המדינה. בין היעדים שהותקפו: מעל 10 גשרים שעל הליטני והזהראני, מפקדות, מוצבים, עמדות, רכבים ומחסני תחמושת ואמצעי לחימה של הארגון. כמו כן, הותקף הכביש המהיר המוביל מביירות לדרום המדינה. עד כה דיווחו הלבנונים על 47 הרוגים בתקיפות צה"ל בדרום המדינה.

כן דווח מפי תחנות הטלוויזיה בלבנון, כי בגזרה המרכזית בלבנון מתנהלים קרבות בין אנשי צה"ל לחיזבאללה. עוד דווח, כי חיל האוויר תקף הבוקר מעוזים של חיזבאללה בפרברי ביירות. כך מדווחים עדי ראייה.

אמש אישרה הממשלה פעולה אווירית נרחבת בלבנון, הכוללת פגיעה בחיזבאללה ובתשתיות של הממשלה הלבנונית. בשלב זה צה"ל לא יפעל בסוריה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully