וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ר"מ פולין החדש הוא האח התאום של הנשיא

רויטרס

9.7.2006 / 15:50

בפעם הראשונה בעולם יכהנו אחים תאומים בשני התפקידים הבכירים בו זמנית. עקב מדיניותם, המשקיעים חוששים מאי יציבות בשוק ההון

ראש ממשלת [[פולין]], קאז'ימרז' מרצ'ינקביץ' יגיש מחר את התפטרותו ויסלול בכך את הדרך למנהיג המפלגה ירוסלב קאצ'ינסקי לכהן כראש הממשלה החדש לצד הנשיא, לך קאצ'ינסקי - אחיו התאום.

חילופי הגברי מתבצעים תשעה חודשים בלבד אחרי שמפלגת חוק ושלטון של האחים קאצ'ינסקי ניצחה במערכת הבחירות, ועלולים להביא לאי יציבות בשוק ההון. זאת מכיוון שהמשקיעים אינם סומכים על המדיניות הכלכלית של האחים, הידועים כספקנים לגבי גוש היורו ואינם תומכים בכלכלת שוק חופשית.

התפטרותו של ראש הממשלה מרצ'ינקביץ' הגיעה בהפתעה. ראש הממשלה והנשיא לא הסבירו את הסיבות לשינוי, אך מקורות במפלגה ציינו כי הפופולריות הגוברת של מרצ'ינקביץ' וסירובו להתייעץ עם מנהיגי המפלגה באשר למינויי שרים הביא להדחתו מהתפקיד.

במסיבת עיתונאים משותפת, הציגו השניים את הצעד כמשהו מתוכנן ולא כקרע במפלגה. הנשיא קאצ'ינסקי אמר כי מרצ'ינקביץ' הסכים להצעה להתמודד על תפקיד ראש העיר ורשה.

מינויו של אחיו התאום של הנשיא יאושר בפרלמנט ככל הנראה כבר בשבוע הבא. זו תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה בה מכהנים אחים תאומים בשני התפקידים הבכירים בו זמנית. "החלטנו לקחת סיכון. זה מסוכן כשהנשיא וראש הממשלה הם אחים", אמר ירוסלב קאצ'ינסקי והוסיף, כי "הגענו למסקנה שלהציע מישהו אחר לתפקיד במקומי יהיה רעיון גרוע יותר".

כבר בהיותם ילדים, רקמו שני האחים תוכניות להיכנס לחיים הפוליטים. תוכניות אלה, תורגמו מאוחר יותר ליעד מוצהר להשתלט על שני התפקידים הבכירים בפולין - הנשיאות וראשות הממשלה. בראיון ל"הארץ" לפני כשנתיים, סיפר לך קצ'ינסקי, אז ראש עיריית וארשה, על תוכניותיהם הפוליטיות, ואף הדגיש כי לא משנה מי מהם יהיה הנשיא ומי ראש הממשלה - ממילא הם פועלים בתיאום מלא. בהיותם בני שמונה, שיחקו השניים תפקידים ראשיים בסרט על "השניים שרצו לגנוב את הירח". בהגשמת רצון זה הם אמנם כשלו, אך אם יאושר המינוי יצליחו התאומים, בני 57, להשתלט על כל מאחזי הכוח בפולין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully