תל אביב במקום הראשון בפשיעה בישראל

מנתוני המטה הארצי עולה כי אשדוד היא העיר עם אחוז הפשיעה הנמוך ביותר. במקומות הראשונים אחרי ת"א: חיפה ובאר שבע

מנתונים חדשים שאסף של המטה הארצי של המשטרה, עולה כי בתל אביב נפתח המספר הגדול ביותר של תיקים פליליים ביחס למספר התושבים. במקום האחרון בטבלה, שמתייחסת רק לערים יהודיות גדולות, ואינה כוללת את [[ירושלים]], ניצבת העיר אשדוד.

הסיבה שירושלים, העיר הגדולה בישראל אינה נכללת בסקר, היא העובדה שאוכלוסיות רבות בעיר כלל אינן מדווחות על אירועים פליליים.

הנתונים המלאים יחשפו היום בכנס של השלטון המקומי, בה יציג ראש עיריית [[אשדוד]], צבי צילקר, את תכניתו למאבק באלימות ובפשיעה.

במהלך שנת 2005 נפתחו בעיר [[תל אביב-יפו]] יותר מ-156 תיקים פליליים לכל אלף תושבים. אחריה ברשימה הלא מחמיאה, צועדות הערים: [[חיפה]], עם 106.7 תיקים, ו[[באר שבע]], עם 101.3 תיקים לאלף תושבים.

שתי הערים התחלפו במקומותיהן שטבלה מהשנה שעברה, אז ניצבה באר שבע במקום השני וחיפה בשלישי, עם 83.6 תיקים.

בתחתית הטבלה כאמור, עומדת אשדוד עם 46.8 תיקים פליליים לכל אלף תושבים. במקום הלפני אחרון נמצאת אשקלון השכנה עם 62 תיקים, ומעליה העיר חולון.

עבירות רכוש וסמים

בעבירות סמים, מובילה העיר חיפה עם 7.2 תיקי סמים לכל אלף תושבים. תל אביב ממוקמת במקום השני אחריה, ואילו באר שבע נמצאת בשלישי.

בתחתית טבלת עבירות הסמים עומדת ראשון לציון, ומעליה פתח תקווה, אשדוד ונתניה.

בתחום תיקי עבירות הרכוש קיים דמיון לטבלה הכללית: תל אביב במקום הראשון עם 102 תיקים, ואחריה חיפה עם 62.9 תיקים, ובאר שבע עם 60.7. גם בתחום עבירות הרכוש בבאר שבע נרשמה ירידה משנת 2004. לפני שנתיים נפתחו בעיר 80.1 תיקי עבירות רכוש לכל אלף תושבים. אשדוד נמצאת שוב במקום האחרון בטבלת עבירות הרכוש, עם 27 תיקים לכל אלף תושבים. לפניה נמצאות אשקלון, חולון ובת-ים.

ראש עיריית אשדוד צילקר אמר בתגובה לנתונים כי "עיריית אשדוד עושה את כל שביכולתה כדי להפחית את הפשיעה בעיר. ראשית, אנחנו עומדים בקשר רציף עם גורמי האכיפה בעניין. הכנו גם תכנית מקיפה ביותר למאבק בפשיעה ואלימת, הכוללת הסברה לא רק בבתי הספר, אלא גם מגילאי הגן". צילקר הוסיף כי העירייה הגבירה את האכיפה וגובה אגרת שמירה מיוחדת על מנת להוסיף ניידות ביטחון שמפטרלות 24 שעות ברחבי העיר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully