עובדי משרד החקלאות חוששים מפיטורים

עובדי המשרד יקיימו מחר כנס במחאה על כוונת האוצר לצמצם את שירותי ההדרכה. לדבריהם, בתקציב המתוכנן אין כסף למשכורות

עובדי משרד החקלאות יקיימו מחר ב-12:30 צהריים כנס הסברה בבית דגן, במחאה על תוכנית משרד האוצר לצמצום שירותי ההדרכה (שה"ם) ופיטורי 180 עובדים. לפיכך, צפויים שיבושים בעבודת המשרד.

יו"ר ועד העובדים של משרד החקלאות, רפי אליאסי, אמר שכנס המחאה הוא רק צעד ראשון, בשורה של צעדי מחאה. לדבריו, העובדים תובעים להסיר מהצעת תקציב המדינה ל-2006 את התוכנית לסגירת שרות ההדרכה. כמו כן תובעים העובדים להיות משולבים בכל מהלך של שינוי שיתבצע בשרות.

כנס ההסברה יתקיים לקראת ישיבת ועדת הכספים הצפויה ביום א', בה ידונו בתקציב המדינה ובתוכנית הסגירה של שה"ם. לדברי אליאס, בהצעת התקציב לשנה הנוכחית (2006) כלל לא נכלל סכום מספיק לתשלום משכורות כל עובדי השירות.

על פי הצעת האוצר, שהוכנה בימיו של בנימין נתניהו כשר אוצר, יצומצם שה"ם בתוך ארבע שנים מ-210 עובדים ומדריכים כיום ל-33 עובדים. לטענת העובדים, המשמעות המעשית של הצעת האוצר היא סגירת שרות ההדרכה, שכן אין אפשרות לנהל את ההדרכה החקלאית עם מספר כה קטן של עובדים. ועדת הכלכלה של הכנסת שדנה בסוגיה זו החליטה להמליץ שלא לבצע את השינויים המתוכננים.

מערכת ההדרכה בישראל מהווה מוקד ללימוד שיטות העברת הידע המקצועי והמחקרי לחקלאים. המערכת עוסקת בהעברת ידע חדש לחקלאים, הכשרת חקלאים חדשים, ובמחקר לקידום הידע החקלאי. לדברי עובדי המשרד, מדינות רבות מעתיקות את הדגם הישראלי בתחום זה.

אלי יוסף, דובר משרד האוצר מסר בתגובה לפניית וואלה! חדשות, כי "כל הנושאים של תקציב וסדרי עדיפויות בתקציב נקבעים על ידי הממשלה והכנסת". יוסף הדגיש, כי "אין דבר כזה בשירות המדינה שאין תקציב למשכורות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully