מחאה נגד ההחלטה להזרים שפכים למפרץ עכו

עיריית עכו ועמותת "צלול" מוחות נגד כוונת המשרד לאיכות הסביבה לאפשר הזרמת שפכי מפעלי הגליל והקישון למפרץ עכו

עיריית עכו ועמותת "צלול" קראו היום במסיבת עיתונאים משותפת לשר ל[[איכות הסביבה]] שלא לאפשר הזרמת שפכים למפרץ הים בעכו דרך מסוף אל"א. לטענת נציגי העירייה והעמותה, המסוף הוקם ב-2001 על מנת לטפל בשפכים של מפעלי הגליל המערבי, והחל לפעול לאחרונה כתחנת מעבר של שפכי המפעל "מילובן" למי מפרץ עכו, באישורו של סמנכ"ל המשרד לאיכות הסביבה, דר' יוסי ענבר.

הנציגים הוסיפו כי מתגבשת תוכנית ב[[משרד לאיכות הסביבה]] להשתמש במוסף על מנת להזרים גם את שפכי המפעלים באזור התעשייה בקישון ישירות למפרץ עכו, דרך צינור עוקף קישון, והם דורשים מציאת פיתרון סביבתי חלופי הולם לשפכים אלו.

נציגי העמותה והעירייה הודיעו כי פתרונות אלו עלול להביא את המפעלים להתחמק מאכיפה קפדנית על איכות השפכים אותם הם מייצרים. ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, אמר כי אלו "מפעלים שזיהמו את [[נחל קישון]], ויתחילו עכשיו להזרים שפכים למפרץ". מנכ"ל עמותת "צלול", עו"ד יריב אברמוביץ', אמר כי "העברת השפכים לים תמנע באופן טוטאלי את הניסיונות להביא את המפעלים לטפל בשפכיהם בצורה ראויה. הכוונה להפנות שפכים כאלה למפרץ עכו, משמעותה להמר על חיי אדם". לדבריו, תמיכת משרד לאיכות הסביבה בתוכנית צינור עוקף קישון מהווה כניעה למאבק לאכיפת תקנים מחמירים לזיהום ים ונחלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully