מחסור בשינה מגדיל סיכוי להשמנה

מחקר חדש מראה כי נשים שישנו באופן עקבי 5 שעות בלילה, היו חשופות לעלייה ניכרת במשקל ביותר מ-32% מנשים שישנו לילה מלא

מחקר חדש, שהשתתפו בו 68,183 נשים ב[[גיל העמידה]], מראה כי מחסור בשינה עלול להוביל לעלייה במשקל. במחקר התגלה כי נשים שישנו באופן עקבי חמש שעות או פחות ללילה היו מועדות יותר בשיעור של 32% לעלות במשקל בצורה ניכרת, ובשיעור של 15% יותר לסבול מהשמנת יתר, מאשר נשים שישנו שבע שעות ויותר ללילה.

ברשת ה-BBC דווח כי במחקר, שהחל ב-1986, דיווחו הנשים המשתתפות על הרגלי השינה שלהן ועל השינויים במשקלן מדי שנתיים במשך 16 שנים. כבר בתחילת המחקר התגלה כי הנשים שדיווחו על שינה מועטה שקלו בממוצע כ-2.5 קילו יותר מאלו שישנו שבע שעות ויותר. במחקר התגלה, כי בשער השנים הראשונות שלו, הנשים שישנו חמש שעות בלילה או פחות העלו במשקל כקילו בממוצע יותר מנשים שישנו שבע שעות ויותר, ואלו שישנו שש שעות בלילה העלו חצי קילו יותר מאלו שישנו שבע שעות ויותר.

החוקרים ניתחו את תזונת הנשים ואת רמת הפעילות הגופנית שבה הן עסקו לאורך שנות המחקר, אך לא מצאו הבדלים משמעותיים בין הקבוצות. "למעשה, מצאנו כי נשים שישנו פחות אכלו פחות, וכי אמנם נשים שישנו פחות התעמלו פחות, אך לא ברמה שתסביר את הממצאים" אמר החוקר סאנג'י פאטל מקליבלנד בוועידה הרפואית בסאן דיגו בה הציג את ממצאיו. הוא הוסיף כי רמת התוספת הממוצעת למשקל, 15 קילו, היא קריטית ו"מבחינה קלינית משמעותית בגרימת מחלות כמו סוכרת ומחלות לב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully