אלפי מפעלים בדרום סין בסכנת סגירה בשל זיהום

כ-50 אלף מפעלים בבעלות הונג-קונגית, במחוז גואנדונג, עומדים בפני סגירה או העברה בשל הזיהום והסכנות הסביבתיות שהם גורמים

16/05/2006

אלפי מפעלים בבעלות הונג קונגית בדרום [[סין]], עומדים בפני סגירה או העברה, בשל הזיהום והסכנות הסביבתיות שהם גורמים. המדובר בכ-50 אלף מפעלים במחוז גואנדונג בגבול סין-[[הונג קונג]].

סוכנות הידיעות AFP מדווחת, כי הצעד הוא חלק ממאמצי המחוז להכריח מפעלים מזהמים, בעלי סיכון גבוה ומבזבזי אנרגיה, לצאת אל מחוץ לדלתא הסמוכה לנהר הפרל. במקביל, יעודדו המפעלים לקדם דרכי ייצור נקיות יותר.

פיטר לאונד פק-יאן, מנהל משרד המסחר של מחוז גואדונג הסביר, כי העסקים צריכים לפעול במהרה ולהגיש תוכניות הישרדות, אחרת ייסגרו או יועברו. זאת, משום שלדבריו, "המצב הופך להיות קשה יותר והזמן אוזל במהרה". הזיהום ברחבי סין הולך וגובר כתוצאה מההתפתחות הכלכלית המהירה בסין.

300 מפעלים הוגדרו כבר בתחילת השנה כמסוכנים ורישיונותיהם לא יחודשו בסוף יוני, או שיחודשו על בסיס חודשי, עד שאלו יסכימו לעבור לאיזורים תעשייתיים מוגדרים.

המכון האקולוגי בדלתא מדווח, כי בשנת 2004 לבדה כ-2.5 מיליון טון של שפכי תעשייה וחקלאות, הוזרמו ישירות לנהר הפרל. מדובר בזיהום הכולל מתכות, שמן, חנקן, אמוניה וחומרים כימים אחרים, עם רמות זיהום הגבוהות מכפי שהמינהל לאיכות הסביבה הסיני התיר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully