מחקר: שליש מהפניות למיון אינן מוצדקות

מחקר חדש מצא כי החולים קובעים בעצמם את מידת החומרה של הבעיה הרפואית, ולפי זה קובעים האם לפנות למיון או למוקד קופת החולים

מחקר חדש קבע כי יותר מ-30% מהפניות לחדרי המיון אינן מוצדקות. בנוסף, הרחבת החקף הבדיקות גורמת להוצאות כספיות מיותרות. המחקר, שנערך בשלוחת אוניברסיטת דרבי על ידי מנהל קופת חולים לאומית במחוז ירושלים, עופר חברוני, מצא כי ההוצאות שלא לצורך עומדות על מאות מיליוני שקלים בשנה.

קופת חולים לאומית במחוז ירושלים מטפלת ב-160 אלף חברים, במחקר השתתפו כ-177 חולים, ומהנתונים שנאספו עולה כי החולים "דירגו" בעצמם את חומרת מצבם, ולפי קביעה זו החליטו לאן לפנות, האם למוקד קופת החולים או למיון. זאת למרות שמרבית הנחקרים ידעו או ביקרו בעבר במוקדים הרפואיים של קופת החולים.

רוב הנשאלים פנו למיון כאשר הם חשו כאבים בחזה, התעלפו, קיבלו כוויות או שפשוט חוו כאב שלא יכלו להסביר. כמחצית מהנשאלים אמרו כי פנו למיון, ולא למוקד הרפואי בעת בחילה וסחרחורות , שינוי בלחץ הדם וכאשר חוו התקף אסטמה. רק במקרה של שילשולים העדיפו החולים פנייה למוקד הרפואי של הקופה.

מהמחקר עולה כי למרות מודעות החולים למוקדים הרפואיים, ולמרות שביעות הרצון מהם, ככל שהם מדרגים את הבעיה כחמורה יותר מבחינה רפואית כך יעלו הסיכויים כי יפנו למיון. הסיבה לכך נעוצה ככל הנראה בכך החולים חשים כי חדרי המיון ומערכות בתי החולים נותנים מענה כולל לבעיות הרפואיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully