4 חולים מתו בבי"ח בעזה בשל חוסר בטיפול

ארגון רופאים לזכויות אדם טוען, כי מערכת הבריאות הפלסטינית קורסת עקב הפסקת הסיוע הבינ"ל ועצירת העברת המיסים מישראל

שר הבריאות הפלסטיני, באסל נעים, מזהיר מפני התפשטות מגיפות ברצועת עזה, בשל המצב הכלכלי ברשות וקריסת שירותי הבריאות. לדבריו, יש סכנה של התפרצות מחלות זיהומיות ובראשן כולרה ולרשות אין דרך להתמודד עימן.

בקול ישראל דווח, כי בבית החולים שיפא בעזה מתו ארבעה חולי כליות שלא קיבלו טיפולי דיאליזה, בשל המשבר הכלכלי ברשות. הרוקח הכללי של בית החולים אמר, כי תרופות רבות חסרות במלאי וכי בתוך חודשיים לא יישארו תרופות כלל וציוד רפואי מתקדם.

ארגון "רופאים לזכויות אדם" מתריע, כי במחסני התרופות בעזה אזלו תרופות חיוניות, וכי חלק מחולי הסרטן ברצועה אינם מקבלים טיפול כימותרפי מזה חודש. בארגון צופים, כי עצירת העברת כספי המיסים מישראל והפסקת הסיוע הבינלאומי יביאו למותם של אלפי אנשים בטווח הקצר ולתחלואה רחבה בטווח הארוך. "בטווח הקצר תישא ישראל באחריות הישירה לתוצאותיה של קריסת המערכת", אומרים אנשי הארגון.

חברי הארגון קוראים לישראל "לחדול ממדיניות הסגר והכתר המפרקת את המערכות האזרחיות השונות ובייחוד את מערכת הבריאות, ולהעביר לרשות הפלסטינית את כספי המיסים המגיעים לה ללא דיחוי".

כמו כן, דורש הארגון מישראל "להקל על גורמים בינלאומיים לתמוך במימון תשתיות ומערכות אזרחיות פלסטיניות, ולספק חינם שירותים חיוניים לתושבי השטחים בתחומים שאינם קיימים במערכת הפלסטינית. במידה ומערכת הבריאות הפלסטינית תקרוס, על ישראל לספק את כל הצרכים האזרחיים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully