האגודה לבריאות הציבור לא שילמה לעובדיה

17 אחים ואחיות מוסמכים הגישו תביעה נגד האגודה לאחר שזו הפסיקה את עבודתם בעקבות סכסוך עם הביטוח הלאומי

האגודה לבריאות הציבור תפצה 17 אחים ואחיות מוסמכים אשר עבדו בעבורה בביצוע בדיקות, אך עבודתם הופסקה.

האגודה לבריאות הציבור היא עמותה פרטית, שביצעה החל משנת 1980 ועד לחודש אוגוסט 2003 הערכות עבור המוסד לביטוח לאומי, באמצעות כ-500 אחים ואחיות מוסמכים בכל רחבי הארץ. את האגודה תבעו אחים ואחיות מוסמכים, שהועסקו באגודה במשך תקופות ארוכות בביצוע בדיקות הערכות עבור הביטוח הלאומי.

בין האגודה למוסד לביטוח לאומי קיים סכסוך אשר הוביל להפסקת העסקתם ללא התרעה מוקדמת. הוויכוח התגלע בחודש ינואר 2000 לאחר שהאגודה פנתה לביטוח הלאומי וביקשה לעדכן ולהעלות את תעריף הערכות שהיא מבצעת, אך נענתה בשלילה. בעקבות הסכסוך בוטל ההסכם בין הביטוח הלאומי לאגודה ועבודת האחים והאחיות הופסקה.

עם תחילת העסקתם, נחתמו בין התובעים לבין האגודה חוזי העסקה, והשכר שולם על פי מספר ההערכות שביצע כל עובד, ועל פי התעריף שנקבע עבור כל סוג של הערכה.

בעקבות הסיכסוך, הפסיקה האגודה לספק עבודה לתובעים, אך עדיין דרשה מהם שלא לבצע הערכות ישירות למוסד לביטוח לאומי, תוך איום מפורש בתביעה לפיצויים מכל אחד מהתובעים, בסכום של למעלה מ-24 אלף שקלים.

בית הדין לעבודה: האגודה לא נהגה בתום לב

בית המשפט קבע, כי כל אחד מהתובעים זכאי לפיצוי כספי, על פי חישוב אישי בגין הפסדי השכר שנגרמו לו מהתנהגות האגודה כלפיו.

עו"ד ענת גונן, מנהלת סניף קו לעובד בחיפה אמרה, כי התביעה הוגשה אומנם על ידי 17 עובדים, אך קביעותיה רלוונטיות, לכאורה, לכל מאות האחים והאחיות שהועסקו על ידי האגודה בכל רחבי הארץ כמבצעי הערכות תלות. בימים אלה מתגבשת במשרד עו"ד ערן אטלס, שייצג את התובעים מטעם "קו לעובד" רשימת עובדים לצורך הגשת תביעות לחייב את האגודה לשלם דמי הודעה מוקדמת ופיצוי בגין אובדן השתכרות גם לעובדים אחרים שהועסקו על ידי האגודה באזורים אחרים בארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully